30.9.2017 První turnaj KLP 2008 na domácím hřišti v Ledči

První turnaj KLP 2008 odehráli Elevové 4.tříd na domácím ledě v Ledči nad Sázavou.  Pro letošní soutěžní rok máme přihlášené dva týmy, což se při velkém počtu dětí v ročníku 2008 zdálo na konci minulé sezony jako ideální. Bohužel vlivem odchodu dětí ze starší kategorie Mladších žáků se nám některé děti po létě posunuly výš a naplnit dva týmy se i díky nemocnosti zdálo být nemožné. Na výpomoc jsme si tedy přivzali Matyáše Průdka a Tádu Egarta jako dvě 2008 hrající za MLŽ a dále Verču Černou, která přislíbila pomoc v roli brankářky.

Turnaj začal opožděným příjezdem týmu Pumy Pelhřimov, kdy v 9:00, kdy měli být dávno na ledové ploše teprve přijeli do Ledče. Organizace tak byla složitá, protože náš čas na ledě byl omezený.  Přesto se vše podařilo zvládnout.

Tým Ledeč n. S. „A“ dle očekávání porazil oba soupeře – Pumy Pelhřimov i Jiskru Humpolec. Tým B, kde hráli začínající hráči a v roli brankáře vypomáhala Verča, která chytala poprvé, oba své zápasy prohrál. U dětí, které začaly bruslit později, což je většina hráčů týmu „B“, byla znát nejistota a nevyhranost, což byl hlavní důvod obou porážek.

V následující sezoně nás čeká všechny mnoho práce, je potřeba zlepšit bruslení a obratnost s hokejkou. U některých i celkovou fyzickou kondici a vytrvalost. Současně se budeme připravovat na hru na velké hřiště, která nás čeká od vánoc.

Některé dovednosti mohou přímo podpořit i rodiče. Trénovat obratnost s hokejkou lze leckde v domě i bytě, bruslení je možné procvičovat na veřejném bruslení atd….