SJ ŽIROVNICE          4 : 3

HC LEDEČ NAD SÁZAVOU

1.kolo OP
Mistrovské utkání

Hned první velké překvapení přineslo 1.kolo nového ročníku OP Pelhřimovska. Bohužel se odehrálo na náš účet, když si s námi poradil ambiciózní tým Žirovnice na jindřichohradeckém ledě.

Sestava Ledeč nad Sázavou:

Choutka, Končel , -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Cíp, - Kubát st., Zour, Převor, Dudák, Brýdl,-  Švanda, Kubát ml., Bernard Pe., Bernard Pa., Smítka, - Hrabaň Michal, Žatečka Jakub.

Neříká se nadarmo, že obhajit je vždy mnohem těžší než poprvé vyhrát. Domácí Žirovnice netradičně ve žlutých dresech s nápisem VAJGAR Jindřichův Hradec se na nás velmi dobře připravila a aktivní hrou nás dokonale překvapila. Domácí opanovali hned úvod zápasu když si ledečský golman Dan Choutka v brance nestihl ani šáhnout na puk a již ve 32 vteřině lovil puk z naší sítě. 0:1. Do utkání jsme vstoupili opravdu velmi vlažně a nemohli se dostat do tempa. Ve 4 minutě sice vyrovnal střelou nad rameno golmana Žirovnice Bohouš Krajíček, ale jinak Ledeč vypadala ospalým dojmem. Hrubé chyby ve vlastní rozehrávce končící většinou na zakázaném uvolnění, nás nenachaly pravidelně střídat a tak se kluci nemohli dostat do tempa. Soupeř znovu odskočil do jednogólového vedení když těsně po polovině první třetiny zopakoval akci po pravém křídle a zdruhé vlny nedal Danovi v brance šanci. Teprve za stavu 1:2 začli kluci šlapat a šance přišli, bohužel z deseti tutovek, kdy na některé hráče zívla prázdná branka jsme nevyužili nic. Do šatny se šlo za stavu 2:1 pro domácí. Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, Žirovnice dobře napadala a do bezhlavých útoků se příliš nehrnula. Když už se naši hokejisté nadechovali k náporu a zařadili vyšší rychlostní stupeň, zbytečný faul Míry Trpišovského v útočném pásmu a vyloučení 2+10, a sada dalších vyloučení nás znovu rozhodila a soupeř nás začal opět přehrávat. Ve druhé třetině nás, ale v zápase udržel Dan Choutka, který tentokrát tři góly domácích chytil. Na konci druhé třetiny po shrumáži před brankou domácích se znovu prosadil Bohouš Krajíček a srovnal na 2:2. Nástup do třetí třetiny byl , ale znovu jak na "podnikovku". Naštěstí jsme neinkasovali, ale naše hra dopředu stále pokulhávala, byli jsme u všeho pozdě a o osobních soubojích se vnašem podání snad nedalo ani mluvit - nebyli tam. V polovině třetí třetiny se domácí prosadili, kdy z kruhu švihem vypálený puk zkončil v naší pravé šibenici. Kluci trochu přidali, ale další průnik urostlého hráče žirovnice po pravém křídle a jeho zakončení skončilo opět v naší síti. Stav 4:2 sedm minut před koncem to už začolo být zlé. Trenéři stáhly hru na dvě pětky a efekt se dostavil. Závěr utkíní se odehrál na jednu branku, ale naše nemohoucnost v koncovce byla  nekonečná. Jiskřičku naděje vykřesal 2 minuty před koncem Míra Trpišovský, ale víc už toho Ledeč nedokázala a domácí z vypjetím všech sil dotáhli zápas do vítězného konce.

Závěrečné hodnocení:

Ledečští hokejisté opět nepředvedli to na co určitě mají. Problém je v hlavách, všichni si musí uvědomit, že samo se to neudělá a někteří se musí vrátit zpátky na zem. Domácí tentokrát chtěli mnohem víc a povedlo se jim to. Svůj výkon si musí každý shodnotit sám a každý by měl začít sám u sebe. Je třeba z hlav vyhnat mýšlenky " Musíme vyhrát" a od začátku jít do každého souboje naplno ať je to Pelhřimov nebo Počátky. Každý se na nás v letošní sezóně dobře připraví a nikdo nepůjde do utkání s tím že bude hned útočit. Tvořit hru je vždy mnohem těžší, než jen bořit a čekat na chybu soupeře.

Ve středu a v pátek je pro všechny hráče povinný trénink, kdo nebude na tréninku do zápasu nepůjde. Hráčů v kádru je rozhodně dost a mladí čekají na příležitost.

Na první vítězství si musíme stále ještě počkat - v sobotu v Humpolci to rozhodně nebude lehký úkol.