KLM - Vysočina
HC Pelhřimov
25. 2. 2024

Vyjádření HC Ledeč k domácímu utkání 1.10.2017

S vyjádřením k domácímu zápasu Ledče nad Sázavou jsem záměrně čekal až do rozhodnutí disciplinární komise.

Rozhodnutí DK přišlo až 13.10.2017: "Po signalizovaném trestu hráče hostí za SEK byl tento hráč fyzicky napaden faulovaným hráčem domácích. Tomu byl uložen TH. Následně došlo k dalšímu napadení inzultovaného hráče hostí během jeho ošetřování na střídačce hostí funkcionářem družstva domácích, který na střídačku hostí vběhl a vyprovkoval tak bitku hráčů obou týmů v prostoru mezi střídačkami. S ohledem na to a také s ohledem na vzájemné verbální útoky mezi oběma týmy i slovní ataky směrem k rozhodčím a také z důvodu šarvátky mezi diváky obou týmů na tribuně se zraněním, HR utkání ukončil."

Ihned po ukončení zápasu ledečský trenér Míra Hrabaň žádal hl. rozhodčího o uvedení do zápisu, že došlo k napadení zdravotnice a dále, že s popsaným napadením ošetřovaného hráče soupeře nesouhlasíme. Rozhodčí tyto skutečnosti odmítl zapsat a doporučil nám odvolání. Dle pravidel a řádů jsme na STK a DK zaslali vyjádření HC Ledeč nad Sázavou, vyjádření pořadatele a zdravotnice. Dále jsme navíc i připojili další vyjádření a svědectví k celému incidentu mezi střídačkami. Pro STK a DK je však nejdůležitější vyjádření hl. rozhodčího a ostatní vyjádření se berou s rezervou a jako tendenční. Veškerá vyjádření, svědectví a odvolání byla tedy zbytečná.

Funkcionář Ledče n. S. se nechal vyprovokovat vulgárními nadávkami ze strany ošetřovaného hráče hostí na svou osobu a vstoupil do prostoru k hráčské lavici soupeře. Po slovní "přestřelce" byl náš funkcionář fyzicky napaden funkcionářem soupeře (otevíral vrátka na střídačku) při čemž zasáhl i zdravotnici, která ošetřovala zraněného hráče. Strhla se bitka mezi střídačkami a až v tento moment přijeli rozhodčí z protější strany ledové plochy, aby uklidnili celou situaci. Napadení našeho funkcionáře neviděli.

Hl. rozhodčí i nepřesně popsal šarvátku mezi diváky. Fanoušek soupeře přeběhl nad střídačku Ledče nad Sázavou do prostoru mezi rodiče a hlavně děti, kde chtěl vhodit předměty na ledovou plochu. Byl vyzván ať toho nechá a vrátí se zpátky. Přesto napadl diváka pěstí. Divák musel být ošetřen s tržnou ránou v obličeji. Fanoušek hostí se při útěku z místa napadení i svlékl z dresu klubu, kterému přijel fandit, aby asi splynul s davem...

Vyjádření STK ke kontumaci zápasu akceptujeme a je správné. Rozhodnutí DK je odůvodněno tak, že se nelze odvolat a určený trest musíme přijmout.

Zápas a zejména incident mezi střídačkami byl uveřejněn v médiích s vyjádřeními soupeře, bez možnosti naší obhajoby či uvedení pravdivých skutečností. Toto náš klub velice poškodilo.

Za faul a zranění ledečským hráčem se omlouváme klubu hostí a zraněnému hráči. Faulující hráč Ledče dostal oprávněně TH a byl potrestán šestizápasovou stopkou. Omlouváme se klubu hostí za vstup našeho funkcionáře do prostoru k jejich hráčské lavici. Tam neměl v žádném případě co dělat.

Ještě jednou se omlouváme fanouškům, rodičům, dětem a sponzorům.

předseda HC Ledeč nad Sázavou - Jan Malík