KLM - Vysočina
HC Pelhřimov
25. 2. 2024

V nadcházející sezóně budou ledečtí MUŽI

V úterý 15.5.2020 rozhodl výkonný výbor HC Ledeč způsobem "per rollam" o otevření kategorie mužů a přihlášení mužstva do KLM Vysočiny. Pro oslovené hráče tak začíná 18.5.2020 letní příprava.

V minulých týdnech dostali členové výboru klubu a trenéři všech kategorií k posouzení materiál, kde kromě mužů byla ve hře i kategorie juniorů. Analýza se týkala počtu hráčů, kteří chtějí v těchto kategoriích hrát, finační náročnost a způsob zajištění provozu jednotlivých variant. Většinový názor se přiklonil ke kategorii mužů, kde je k dispozici výrazně širší kádr. Hráči, kteří se vyjádřili k účasti v juniorské soutěži - byli včera pozváni na společnou schůzku, kde jim byl výsledek oznámen jako prvním. Povinností klubu, který nemalými prostředky financoval několik sezón jejich výchovu ve Světlé nad Sázavou a pokud se na kategorii mužů ještě skutečně necítí, je zajistit možnost startu v juniorských soutěžích v okolních klubech. Všichni tito junioři budou zařazeni plnohodnotně do tréninku s A-mužstvem a bude jim vyřízen střídavý start do některého z klubů hrající juniorské soutěže na Vysočině. Zájemců je hned několik.

Prioritou klubu je samozřejmě jejich postupné začlenění do našeho A mužstva a pokud kluci, tady budou chtít hrát, dostanou přednost před hráči na hostování z jiných klubů. Do A mužstva budou dále zařazeni přednostně hráči, kteří už v ledečském dresu hráli a chtějí v tom pokračovat. Soutěž, ve které bude A mužstvo startovat bude KLM Vysočiny. Předsezóního aktivu klubů, kterého se zůčastnili i zástupci našeho klubu, naznačuje, že by v soutěži mohlo být 8-9 mužstev. Hrací systém by byl v základní skupině s následným play-off, podobně jako je tomu v jiných krajích. Hrát se bude 1x týdně, hrací čas bude v Ledči nad Sázavou pravděpodobně neděle od 17:00. Hlavním trenérem A-mužstva byl jmenován Petr Bernard, vedoucím mužstva Petr Vaněk st.. K mužstvu by ještě jeden trenér mohl přijít, kdy probíhají ještě nějaká jednání.

Vedení klubu pověřilo trenéra, aby od 18.5.2020 zahájil letní přípravu a do přípravy pozval všechny vybrané hráče včetně našich juniorů a předložil 30.6. koncept přípravných utkání před novou sezónou.

Nový ročník odstartuje patrně už 14.9.2020. Přihláška do soutěže bude odeslána 18.5.2020. Rozlosování proběhne na aktivu klubů Vysočiny, který proběhne koncem května.