Týden hokeje 2024

Czechicehockey TV

Klubový fotoateliér

Turnaj přípravek v Humpolci

Na turnaji přípravek v Humpolci 28.10.2016, se naši nejmladší (ročníky 2009,2010 a2011) postavili nejprve vrstevníkům z Havlíčkova Brodu a potom domácím z Humpolce. Trenéři již do prvního zápasu ordinovali našemu týmu agresivní a ofenzivní hru se dvěma napadajícími hráči. Tato fyzicky náročná varianta hry nás stála mnoho sil. Nebyla však neúčelná, v naší bráně debutoval Domča, který měl brankářskou výstroj na sobě podruhé v životě a tak bylo radno, držet soupeřovy forvardy daleko od naší svatyně. Své role kapitána se chopil Matěj, který svými zkušenostmi vyrovnával počet nováčků na ledě a téměř každou šanci, kterou společně se svými spoluhráči připravili, proměnil v gólový výsledek. Naše dobře organizovaná defenziva byla pro Broďáky tentokrát tvrdým oříškem. Přesto, že se hrál hokej nahoru a dolu, měli jsme po celý zápas mírně navrch a tak jsme zvítězili nad tradičním rivalem 16:9.

Do druhého zápasu jsme nastoupili se stejnou taktikou jako do prvního a ukázalo se, že i na Humpolec platí. Po první třetině jsme vedli 4:3 a vypadalo to slibně. Trenéři Humpolce však dobře četli naši hru a o přestávce muselo být na Humpolecké střídačce pěkně hlučno. Jejich změna taktiky byla ihned od začátku druhé třetiny jasná. Matěje začali bránit ve dvou a Dominika v naší bráně zasypali střelami snad z každé možné pozice. Naši si uvědomili změnu taktiky soupeře a reagovali zvýšeným pohybem na ledě, kde se do všech akcí zapojovalo více našich hráčů. S Humpolcem jsme udrželi krok a po druhé „do šaten“ jsme šli za stavu 7:7. V poslední třetině jsme však již po náročném dosavadním výkonu fyzicky nevydrželi hrát, co jsme chtěli. O něco větší fyzický fond a disciplinovaná taktická hra Humpolce znamenala nakonec prohru o tři branky a domu jsme si odvezli stříbro. Po bronzu z předchozího turnaje v Jihlavě je to zlepšení a za vítězství s Brodem dostává naše přípravka velkou pochvalu.