Czechicehockey TV

Klubový fotoateliér

STŽ - Pohár Josefa Vašíčka vyhrál Uničov

Pohár Josefa Vašíčka vyhrál Uničov!

V kategorii Starších žáků putuje křišťálový pohár na Olomoucko. Dalším mužstvem, které bude zvěčněno na štítku pod siluetou Pepy Vašíčka - bude HC Orlíci Uničov.

O svém vítězství rozhodli až v nedělních bojích, kdy nejprve v souboji neporažených porazili loňské vítěze a obhájce trofeje - havlíčkobrodské Bruslaře. Uničov se ve vyrovnané první třetině ujal vedení, ve druhé třetině šli do dvoubránkového náskoku. Pak se na ledě začalo trochu jiskřit a byli to právě uničovští, kteří zahřívali trestnou lavici víc než bylo zdrávo. Hráči Havlíčkova Brodu toho využili a podařilo se jim snížit 1-2. V závěru druhéhé třetiny, šel opět Uničov do dvoubrankového náskoku, který pak už udržel i ve třetí třetine - utkání skončilo 4:2 pro Uničov.

K dramtické zápletce celého turnaje se schylovalo v úplně posledním utkání, kdy nastoupil Uničov proti Brumovu Bylnice - ten měl na svém kontě jedinou porážku právě z utkání Havl.Brodem. Pokud by dokázali hráči Brumova -Bylnice utkání s Uničovem vyhrát, měla by všechna tři mužstva shodný počet 9-ti bodů. Uničov se v první třetině ujal vedení 3:1, brumovští se ale nevzdali a 6 minut před koncem utkání dokonce vyrovnali na 7:7. Závěr ale nakonec přeci jen patřil Uničovu, který třemi góly definitivně zlomil utkání na svou stranu a zaslouženě celý turnaj vyhrál.

Slavnostní zahájení turnaje předcházelo vystoupení ledečských krasobruslařek, které předvedli na úvod sezóny svou volnou jízdu. Celý turnaj zahájila Ing. Jana Fialová - radní Kraje Vysočina, která vyslovila velkou podporu tohoto prestižního turnaje na počest Josefa Vašíčka a také přislíbila podporu pořádajícímu klubu HC Ledeč nad Sázavou, který se za dobu svého 11.letého  působení s mládeží v prostorách tohoto zimního stadionu stal opravdovou líhní hokejových talentů na Vysočině. Spotovní štěstí do nasledných bojů popřál všem hokejistům i místostarosta Ledče nad Sázavou pan Ing. Jan Drápela, který společně společně s předsedou klubu Janem Malíkem rozdal na závěr turnaje medaile a diplomy nejlepším hráčům a do rukou brankáře Uničova předal putovní pohár Josefa Vašíčka letošnímu vítězi, který bude mít právo jeho obhajoby i v příštím - 6.ročníku.

Legenda:
V - vítězství 3 body , N - nájezdy 2 body , R - remíza 1 bod, P - prohra 0 bodů.
datum a časdomácíhostévýsledekpoznámka
3. 9. 2016 So v 9:00 HC Ledeč n.S. BK Havlíčkův Brod 0:8 (0:3,0:4,0:1)
3. 9. 2016 So v 10:45 HC Lední Medvědi Pelhřimov HC Orlíci Uničov 1:19 (1:10,0:3,0:6)
3. 9. 2016 So v 12:30 BK Havlíčkův Brod HC Brumov Bylnice 3:1 (1:1,1:0,1:0)
3. 9. 2016 So v 14:15 HC Orlíci Uničov HC Ledeč n.S. 12:5 (5:1,6:3,1:1)
3. 9. 2016 So v 16:00 HC Brumov Bylnice HC Lední Medvědi Pelhřimov 9:1 (4:1,2:0,3:0)
4. 9. 2016 Ne v 9:00 HC Ledeč n.S. HC Lední Medvědi Pelhřimov 2:5 (0:1,1:2,1:2)
4. 9. 2016 Ne v 10:45 BK Havlíčkův Brod HC Orlíci Uničov 2:4 (0:1,1:1,1:2)
4. 9. 2016 Ne v 12:30 HC Brumov Bylnice HC Ledeč n.S. 8:1 (2:0,2:0,4:1)
4. 9. 2016 Ne v 14:15 HC Lední Medvědi Pelhřimov BK Havlíčkův Brod 0:16 (0:3,0:2,0:11)
4. 9. 2016 Ne v 16:00 HC Orlíci Uničov HC Brumov Bylnice 10:7 (3:1,3:3,4:3)