KLM - Vysočina
HC Pelhřimov
25. 2. 2024

Pohár Josefa Vašíčka - STŽ

Naše nové mužstvo STŽ, ke kterému přišel nový trenér Petr Bernard předvedlo hned na úvod sezóny vynikající výkon. Velmi mladé mužstvo doplňené hráči, kteří ještě v loňském ročníku startovali o kategori níže, nastartoval hned v úvodním sobotním utkání s Benešovem ke skvělému výsledku vynikají golma Aleš Uher ( ročnik 2007 - přichází k nám na hostování ze Světlé n.S.).

Domácí byli po většinu zápasu někdy i pod drtivým tlakem benešovských Lvů, ale do naší klece žádný puk neproklouzl a po několika kontrech Tondy Vrány jsme dosáhli vítězství 5:0. I ve druhém utkání se našim dařilo, když povzbuzení prvním vítězstvím přejeli Zbraslav 3:11 a už po prvním dnu se vyhoupli na čelo průběžné tabulky. Základ k celkovému prvenství položili hned v raním utkání druhého hracího dne, kdy porazili obhájce loňského titulu Orlíky z Uničova. V posledním zápase sice kluci podlehli Střelcům z Jindřichova Hradce a tabulka se značně zamotala. V tuto chvíli měla tři mužstva stejný počet bodů. Ve prospěch domácích hovořil poměr skóre a pokud by se závěrečný zápas mezi Jindřichovým Hradcem a Benešovem nestrhl v gólovou přestřelku mohli být ledečtí celkem v klidu. Závěrečný zápas byl tedy přímou bitvou o druhé místo a byl to parádní hokej. Po dvou třetinách vedl Jindřichův Hradec a zdálo se být vše jasné, benešovští Lvi však dostáli svému jménu a v závěru zápasu dokonce vyrovnali. Remíza tak rozhodla o konečném pořadí.

1. Ledeč nad Sázavou

2. Střelci Jindřichův Hradec

3. Lvi Benešov

Celkové výsledky naleznete ZDE.