Staň se hokejistou

Nábory hokejových nadějí pokračují celoročně

Chceš se stát opravdovým hokejistou a narodil ses mezi rokem 2008-2010?
Pak hledáme právě tebe!

Potřebuješ pouze hokejku a brusle - kompletní hokejovou výstroj ti zdarma zapůjčí naš klub. Přihlásit se můžeš kdykoliv na zápase nebo tréninku naší přípravky u kteréhokoliv z trenérů nebo na pripravka@hcledec.cz


 
 

Zdravotní prohlídky

Každý hráč musí projít zdravotní prohlídkou, standardně stačí prohlídka u dětského lékaře - měla být uskutečněna do poloviny září. Bez ní nesmí hráč nastoupit do turnaje! Formulář na zdravotní prohlídku ke stažení zde.

 

 
 

Aktuality sezóna 19/20

 
 
 

Letní příprava

Dobrý den/ahoj!

Vzhledem k rozvolnění vládních opatření je umožněno organizovaně trénovat. Děti ročník narození 2013 a mladší budou mít trénink 2x týdně a to v úterý od 17:30 na fotbalovém hřišti a v pátek od 15:30 v tělocvičně ZŠ ulice Nádražní(jako vloni).

V úterý se sejdeme v 17:15, chci s vámi probrat formu tréninků vzhledem k současné situaci.

Petr Bernard.

 
 
 

Bruslení s rodiči

Sobota 29.2., led je pro nás připraven v čase 9:00-10:15

 
 
 

Ligový zápas Humpolec

Neděle 16.2., budou 2 zápasy, sraz na ZS Humpolec v 9:30. Sestava ZDE, seznam turnajů Zde

 
 
 

Bruslení s rodiči

 Tentokrát v neděli 2.2. v 8:00.

 
 
 

Bruslení s rodiči

V sobotu od 8:30 je pro nás volný led bez trenéra. Naplníme ho!

 

POZOR POZOR, ÚTERNÍ TRÉNINKY SE PROZATÍM KONAT NEBUDOU!

Bližší info u vedoucí týmu

 

23.1. se koná přátelské utkání v Chotěboři. Sraz ve 14:15 na zimním stadionu.

 

19.1. je ligový zápas v Pelhřimově.

Doprava: vlastní

Sraz na ZS v Pelhřimově v 11:25, detaily v záložce Rozpis turnajů.

 
 
 

STARÉ ZPRÁVY


 ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓ ⇓⇓

 
 
 

Program následujících dnů

Podle posledních informací by měla být nová rolba ve středu ráno, takže středeční trénink by měl proběhnout normálně, tzn. od 16:30 na ledě.

V sobotu 11.2.2017 je místo ranního tréninku Kraso, odpoledne odehraje Přípravka 2009 a mladší přátelský zápas s Humpolcem. Hrát by se mělo v obou třetinách a hrát budou všichni hráči modré, bílé, červené a žluté tréninkové lajny, o případném doplnění z předpřípravky se dohodneme podle stavu. 

 
 
 

HOKEJISTÉ ZRUČ LETNÍ PŘÍPRAVA

Letní příprava hokejistů ze Zruče začíná 3.5. v 17,30 ve sportovní hale ve Zruči. Prosím, dostavte se všichni a pokud to půjde, vezměte s sebou rodiče!

 

Tréninky budou:

pondělí 17:30 - 18:30   Sportovní hala

středa  18:00 - 19:00   Sportovní hala

pondělí 16:00 - 17:00   Sportovní areál venku u školy

 
 
 

První trénink na ledě 2016/2017

Zahájení tréninků na ledě pro sezónu 2016/2017.


První trénink přípravky na ledě se uskuteční dne 29.8.2016 od 16:30 na ledové ploše HC Ledeč! Pokud někdo potřebuje doplnit výstroj, bude mít možnost před tréninkem od cca 15:45. 

 
 
 

Velikonoční turnaj v Ledči

fotky na: http://kyka1.rajce.idnes.cz/

Tradičně na velikonoční sobotu se dne 26.3.2016 konal na ZS v Ledči nad Sázavou Velikonoční turnaj hokejových nadějí. V něm změřily síly týmy ročníků 2008 z celé republiky. Turnaj byl rozdělen na dvě poloviny, kdy silnější A  týmy hrály ve třech a slabší B týmy ve čtyřech. Fakticky tak vznikly dva samostatné turnaje, které měly své vítěze i poražené. V A turnaji se účastnily týmy: HC Wikov Hronov, HC Slavia Praha, HC Chrudim, HC Slovan Ústí nad Labem a Ledečský A tým.

V B turnaji se účastnily SC Kolín, HC Slavia Praha B, SK Telč a nakonec dva týmy HC Ledeč nad Sázavou, z nichž jeden nahradil na poslední chvíli odstoupivší tým Zbraslavi.

V B skupině se dařilo nejlépe týmu SC Kolín, který na stříbrné příčce následoval tým HC Slavia Praha, na bronz si dosáhl Ledečský tým C. Poslední z Ledečských týmů skončil ve své skupině na 5.místě. Nutno ale dodat, že za něj hrály děti, které toho ještě moc neodehrály a také děti nejmladší na turnaji - i ročníky 2010.

 
 
 

Turnaj Pelhřimov 19. března

Zatímco tým 2007 jel do Pelhřimova prát se o co nejlepší umístění, u týmu ročníku 2008, za který hrály 3 děti 2009 a 2 děti 2010, to bylo zejména o sbírání zkušeností.

I když nedostatky by se jistě našly, děti se snažily a první zápas s týmem Pelhřimova vyhrály. Bohužel týmy Tábora a Komety Brno složené z 2008, které se sehrávají celou sezony byly pro nás příliš silný oříšek. Na konci dne už jsme neudrželi koncentraci a druhý zápas s Pelhřimovem jsme prohráli.

I tak jsme si ale odvezli medaile za 4. místo a užili si příjemný hokejový den. Navíc jsme si vyzkoušeli, že nám v Tomášovi roste velmi zdatná brankářská posila. Jeho první působení na turnaji v bráně po 2 trénincích bylo perfektní!!!

sestava: brankář - Tomáš, hráči - Jiřík, Daník, Matyáš Průdek, Ondra, Matěj, Madla, Vojta Frantl, Vojta Cihlář, Tobík

A ještě jedna společná:

 
 
 

Stříbrná medaile z turnaje v Hronově

Z dobře obsazeného turnaje v Hronově jsme si přivezli stříbro.

Nestačili jsme pouze na místní tým Hronov A, který nás porazil o jediný gól :-(

 
 
 

ZLATÁ PŘÍPRAVKA NA POSLEDNÍM MISTROVSKÉM TURNAJI SEZONY

5.3.2016 proběhl poslední mistrovský turnaj MINI 2008 v sezoně 2015/2016.

A naši kluci vybojovali zlaté medaile. Lepší tečku za soutěží jsme si nemohli přát!

 
 
 

Naši letošní debutanti pomohli v Chotěboři vybojovat stříbro

21.02.2016

Na  turnaj 2008 v Chotěboři povolali trenéři čtyři debutanty a opory nechali odpočívat. Našimi soupeři byli Havlíčkův Brod B, Třebíč B a Světlá. Našim cílem bylo jedno vítězství a tím pozice na medailích.

V prvním zápase s Brodem jsme se poměrně rychle ujali vedení. Po celou první třetinu jsme měli mírnou převahu a ukončili jí 4:1. O přestávce se mezi rodiči strhla vášnivá debata o prognóze koncového výsledku, v níž nakonec zvítězil názor, že pokud se hokej hraje na tři třetiny, je nejpravděpodobnější výsledek 12:3. Tato prognóza se díky své statistické prozíravosti naplnila, a tím jsme nastavené cíle pro dnešní den splnili. Mezi prvním a druhým zápasem jsme měli více než hodinovou přestávku, která byla dlouhá především našim nováčkům, kteří se po prvním vítězství nemohli dočkat dalšího zápasu. Nejvíce se těšil Štěpán, který ve svém prvním životním zápase nejen že okusil vítězství, ale dokonce vstřelil dvě branky. A hattrick mu odepřel v poslední třetině soupeřův brankář, který akrobatickým zákrokem vytěsnil jeho střelu po ledě mimo svou svatyni. Mezi nováčky zazářila i Madla, která svůj první zápas okořenila brankou a vstoupila tak do stop své starší setry.

Druhý zápas s Třebíčí jsme opět zahájili vedoucím gólem. Soupeř se ale brzy dotáhl a takto se stav střídal až do konce třetiny, kterou jsme o jednu branku vyhráli. Druhá třetina se té první podobala jako vejce vejci a i tu jsme skončili s jednobrankovým vedením. Rodiče místo debat o prognózách zaťali palce a fandili o sto šest. Bylo to však v průběhu poslední třetiny málo platné a soupeř se dostal do jednobrankového vedení. Několik minut před koncem zápasu sehrál své nejlepší střídání Matyáš, kterému se v něm podařilo vsítit gól ze hry a proměnit nájezd po faulu soupeře. V této situaci se projevil i dnešní výborný výkon brankáře Péti, který přetáhl na svou stranu paní Štěstěnu. Nakonec jsme zvítězili o dvě branky 10:8 a vypadalo to na opravdu velký den.

Poslední zápas se Světlou, která rovněž vyhrála obě předchozí klání, se tak stal soubojem o zlaté medaile. Tentokrát jsme první branku inkasovali. Naši se však rychle probrali a Daník se proměnil v noční můru našich soupeřů. Několikrát po sobě vyhrál souboje ve středu hřiště, odkud nebojácně vyrážel do steče se světelským brankářem. Soupeř jej dokázal zastavit jen za cenu opakovaných faulů. Tak jsme po jedné brance ze hry a dvou proměněných nájezdech ukončili třetinu vedením 3:1. Mezi ledečskými fandy již zavládla vítězná nálada a všichni očekávali průběh podobný předchozím zápasům. To však byl osudový omyl. Na začátku třetí třetiny jsme neproměnili dva nájezdy. Péťu opustila Štěstěna. Na její místo nastoupila paní Smůla. Útočníci přestali bruslit dozadu a bez jejich podpory obrana několikrát po sobě podlehla útočným výpadům Světlé. Netrvalo to dlouho a Světlá obrátila výsledek ve svůj prospěch. Naděje však stále žila, a čekali jsme na odpověď našich útočníků. Ta však nepřišla. Místo toho se naše hra čím dál tím víc rozpadala. Za poslední dvě třetiny jsme již neskórovali a opakovaně inkasovali. Zápas jsme prohráli 3:10.

Stříbrné medaile překonaly původní cíl, ale zlato bylo tak blízko…

 
 
 

ROK 2016 ZAČALY LEDEČSKÉ 2008 ZLATEM

První turnaj v roce 2016 nás 17.1. zavál až do Velkého Meziříčí. Poprvé v sezoně jsme se také svezli autobusem, na což se všechny děti těšily.

Na celodenním turnaji nás čekali 3 soupeři – Chotěboř, Žďár nad Sázavou a Velká Bíteš. Opět se kromě našich silných 2008, které hrají i se staršími, turnaje zúčastnily také 2 hráči ročníku 2009 – Ondra Č. a Matěj.

Na začátky turnajů už bychom měli být zvyklí, naše ledečská zlatíčka totiž první třetinu pravidelně ještě spí. Nejinak tomu bylo v Meziříčí. Zvyknout si ovšem nelze, takže mírným depresím nepropadají jen trenéři, ale i všichni rodiče. K tomu se ještě přidalo oraniště, které zbylo na ledě po předchozích zápasech a modrý skákací kotouč a na infarktové situace všech zúčastněných dospělých bylo zaděláno…Naštěstí, tak jako obvykle, se po počátečních nesnázích naši hráči probudili a začali hrát hokej. No, to už byla jiná podívaná a nakonec i výsledek s Chotěboří byl sice jen o málo, ale v náš prospěch.

Po ne příliš přesvědčivé výhře s Chotěboří nás tradičně silný Žďár trošku děsil. Počáteční individuální hra některých jejich hráčů vedla rychle k několika gólům v naší brance, ale jakmile naši pochopili, že stačí dávat pozor na hráče číslo 8, bylo rozhodnuto. Po několika dobrých obranných zákrocích se Žďár „složil“ a naši už mu nedali šanci. Vzhledem k velmi špatné kvalitě ledu, opět po předchozím zápase, naši využívali spíše individuálních šancí, ale i tak se velmi rychle výsledek výrazně naklonil na naší stranu.

Na poslední zápas s Velkou Bíteší nás opustilo silné trenérské vedení, které spěchalo zpět na zápas Ledečského A týmu, takže nervozita opět stoupala. Kluci ale rychle pochopili, že i od zbytku trenérského týmu dostanou podporu a vrátili nám to krásným hokejem s výraznou výhrou.

A tak jsme cestu zpět autobusem opět strávili se zlatem na prsou. Takže kluci díky a jen tak dál!!!

 
 
 

TURNAJ SKUTEČ 30.12.2015

ZLATÝ KONEC ROKU Z TURNAJE VE SKUTČI

     30.12.2015 ještě než odbyl konec roku 2015 se naše 2008 zúčastnily turnaje ve Skutči. Lákadlem pro náš výjezd byli zejména neznámí soupeři, se kterými si jen tak nezahrajeme. Celkem 5 týmů se utkalo o krásné poháry a hodnotné ceny. Našimi soupeři byli: HC Skuteč, HC Chrudim, Slovan Moravská Třebová  a HS Třebíč.

     Kromě našich silných 2008, které hrají i se staršími se turnaje zúčastnily také 3 hráči ročníku 2009 – Ondra Č., Vojta F. a Matěj.

     Hned první zápas s Moravskou Třebovou dal najevo, že zadarmo vítězství nebude. Kluci ale bojovali statečně a hlavně dobrou obranou ke konci zápasu udrželi vítězství o 2 góly. Později vyšlo najevo, že Moravská Třebová byla nejsilnějším soupeřem dne. S ostatními si Ledečští bojovníci poradili o mnoho snadněji. Nejslabším soupeřem byla místní Skuteč, kde ale hrály děti, které byly opravdu malé a na úrovni hry naší začínající přípravky.

     Z turnaje jsme si odvezli krásný pohár za 1.místo, zlaté medaile a hezké ceny a také příslib Skutečských, že si rádi zahrají s naší začínající přípravkou.

Poděkování patří trenérovi P. Zmrhalovi za obrovský pokrok, který děti od začátku roku učinily a tím si mohly splnit sen o zlatých medailích.

 
 
 

Fotografie HC Ledeč na rajčeti

http://kyka1.rajce.idnes.cz/

 
 
 

Hokejky design HC Ledeč

Hokejky v designu (výtvarném a barevném provedení) našeho klubu lze objednat na www.stoon.cz

Tento design vám udělají na jakoukoli vámi vybranou hokejku, do poznámky napište HC LEDEČ N.S.

 
 
 

Skvělý turnaj našich nejmenších!

Humpolec 17.11.2015

Naše přípravka se připravovala na turnaj mini hokeje 2008 v Humpolci se všemi nejmenšími hráči včetně několika nováčků. Opory týmu, které nás reprezentují v elévech, měly nařízený odpočinek. Zdravotní stav několika hráčů však na poslední chvíli donutil trenéry tento záměr částečně pozměnit a dvě z opor na poslední chvíli povolat.

Trenéři poslali na led tři formace. První byla složena ze zkušených hráčů ročníku 2008. Tuto formaci trenéři stáhli ze čtyř na tři hráče, aby alespoň částečně vůči soupeřům vyrovnali očekávanou výkonnostní převahu této lajny. Do druhé lajny poslali dva hráče ročníku 2008 a dva hráče ročníku 2009. Třetí formaci tvořili hráči ročníku 2009 a 2010.

V prvním zápase turnaje s Třebíčí se očekávaná taktika naplnila. Všechny formace předvedly velice dobré výkony. Zápas jsme vyhráli v klidném tempu 8:6. Ve druhém klání se nám postavil tradičně silný soupeř v podání Havlíčkova Brodu A. Vyrovnané družstvo Brodu naše první formace přehrávala, druhá formace s nimi držela krok. Pro třetí lajnu to byl velice těžký úkol a soustředěným útokům soupeře ještě plně čelit nedokázala. Brankář Brodu zlikvidoval řadu střel, které naši útočníci běžně proměňují, a tak jsme tento zápas prohráli.

Poslední zápas nás svedl s domácími hráči Humpolce do souboje o stříbrné medaile. Vzhledem k dosavadním výsledkům většina bookmakerů sázela na vítězství domácích. Zápas se začal hrát ve vysokém tempu. Naše první formace otevřela skóre. Na ní navázala druhá formace a zajistila nám dvoubrankové vedení. Po následující první větší chybě v obraně první lajny se soupeř dotáhl na rozdíl jedné branky a tak to mělo v celém zápase zůstat. Vedení o jeden gól na tu či onu stranu se pravidelně střídalo s vyrovnaným stavem. Postupně se dostávali do varu fandové obou týmů a zápas po celou dobu držel publikum v napětí.

Ke konci druhé třetiny za vyrovnaného stavu nastala nejzajímavější situace celého utkání. Po střele domácích se puk odrazil od konstrukce naší svatyně před našeho brankáře, který puk pokryl. Rozhodčí rozpažil a vyzval naše hráče k rozehrání dalšího útoku. V této chvíli jak náš brankář, tak oba obránci upozornili rozhodčího, že puk byl v naší bráně a gól by měl být uznán. Rozhodčí hráčům poděkoval a změnil své rozhodnutí. Celý stadion tento přístup našich hráčů ocenil potleskem.

Závěr zápasu probíhal již v atmosféře, která doprovází utkání nejvyšších soutěží. Napětí se dalo krájet. Naši rekové si krátce před koncem zápasu vybojovali vedení  12:11, které do sirény přes obrovský tlak domácích udrželi. A stříbro vezeme domů!

Na závěr turnaje jsem se zeptali jednoho z hráčů HC Ledeč, jak hodnotí dnešní výsledek:

„Dnes jsme hráli dobře!“

 
 
 

První lajna přípravky řádila v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod 18.10.2015

Parta 2008-iček, která vznikala před třemi roky na ledečském stadionu, hrála nejprve minihokej 2006 a 2007 společně se svými staršími týmovými kolegy. Letos poprvé nastupují do soutěže,  kde budou hrát s věkově srovnatelnými soupeři. Dva vyhrané turnaje ročníku 2008 v závěru minulé sezóny by mohly být předzvěstí výsledků i na letošní rok.  Benjamínci našeho klubu s datem narození 2009, 2010 a 2011 se již hlásí o svá místa v sestavě přípravky, ale díky velké marodce z nich včera hrál pouze jeden. Tým tak nastoupil se dvěma lajnami, ve kterých ale nechyběl nikdo z těch silnějších.

V prvním zápase jsme vlétli na Chotěboř a po čtyřech poměrně brzy vstřelených brankách bylo rozhodnuto. První lajna hrála dobře dopředu i dozadu, druhá se v tomto složení zatím sehrávala a tak se jí podařilo vyrobit pár chyb v obraně, které umožnily soupeři skórovat. Také díky dobrému vystoupení našeho nejmladšího brankáře v jeho ligové premiéře jsme dotáhli zápas v klidném tempu na výsledných 12:6.

V druhém zápase jsme se postavili Pelhřimovu. Na hře soupeře bylo patrné, že se přípravka v Pelhřimově teprve dává dohromady, a tak se střelecky prosadily oba útoky. Zápas jsme vyhráli 14:3.

Třetí zápas nás svedl dohromady s A-přípravkou Havlíčkova Brodu. První třetina tohoto zápasu byla nejlepším vstoupením druhé formace, která hned ze začátku zápasu vsítila těžkému soupeři dvě branky a po celou třetinu si udržela čisté konto. Do druhé třetiny jsme šli s vedením 6:2, a zápas se zdál být vyhraný. Lavička soupeře však udělal v druhé třetině několik změn, kterými reagovala na naší převahu z první třetiny, a hra se vyrovnala. Soupeř začal hrát chytře a opakovaně zakončoval do naší branky. Naši útočníci trvale ostřelovali soupeřovu svatyni, ale střelcům chyběla ta potřebná dávka štěstěny. Když se v poslední třetině soupeř dotáhl na kontaktní branku, měli jsme o výsledek obavy. Konečných 8:6 v náš prospěch bylo docela dobrým zakončením herního dne.

Tým si odvezl z Havlíčkova Brodu zlaté medaile a pocit zaslouženého úspěchu. Do příštích zápasů přípravky se jistě zapojí i ti mladší, které dnes podzimní nachlazení na led nepustilo. Věříme, že jim jejich starší spoluhráči budou vzorem a budou jim v jejich soutěžních začátcích oporou, stejně jako jim byly oporou již za mladší žáky nastupující hráčky a hráči ročníku 2006.

 
 
 

Výběr členských příspěvků

Do konce října vybíráme členské příspěvky HC Ledeč ve výši 3000,- Kč na dítě, druhé dítě 1500,- Kč.

Platbu lze provést v hotovosti u vedoucí týmu Markéty Černé, nebo bezhotovostně. Pokud budete platit bezhotovostně, prosím oznamte to rovněž vedoucí týmu.

Bezhotovostní platba na číslo účtu HC Ledeč nad Sázavou - Komerční banka a.s., č.účtu : 35-9514640217/0100. Do poznámky uveďte jméno a přijmení dítěte, přípravka.

S žádostí o potvrzení o platbě, případně jiném způsobu placení příspěvků - faktura atd. vždy kontaktujte paní Hortovou.

 
 
 

Přátelské zápasy s Kutnou Horou jsme zvládli s přehledem

Kutná Hora 26.09.2015

Před ostrým startem sezóny jsme vyrazili na dvojzápas do Kutné Hory. Na jedné polovině hřiště si zahráli naši elévové proti ročníku 2008 kutnohorských a na druhé zkřížily hole přípravky obou týmů. Oba zápasy, které se hrály na 4x15 minut, jsme s přehledem vyhráli a snad poprvé od té doby, kdy tato generace začala hrát, jsme čelili výtce, že jsme přivezli starší hráče, než naši soupeři.

Musíme připustit, že v našem desetičlenném kádru elévů bylo na soupisce 5 hráčů ročníku 2007 a pět ročníku 2008. Proti soupeři z Kutné Hory, který nastoupil v sestavě přípravky se čtyřmi hráči v poli, se naši elévové postavili v trojicích. Ani tento dobrovolný handicap však úroveň týmů nesrovnal. V přípravce jsme stáhli naší první lajnu, z níž dva hráči již trénují s elévy, také na tři. Přesto se tato lajna postarala bez jediného o všechny góly v síti soupeře.

Po skončení zápasů jsme se zeptali na jeho dojmy předsedy HC Ledeč, Jana Malíka, který průběh zápasů zhodnotil následovně: „Chtěl bych poděkovat trenérům za dobrou práci s nejmenšími hráči našeho klubu. V těchto věkových kategoriích nejsou výsledky důležité, i když radost z obou vítězství nemohu skrýt. K výtkám rodičů soupeře musím přiznat, že v ročnících 2006 a 2007 nemáme dostatek hráčů, abychom v těchto kategoriích mohli postavit kompletní družstva. Hráči musí hrát buď ve vyšších kategoriích, nebo je musíme doplňovat mladšími. Věřím však, že se nám dlouhodobě bude dařit pro hokej nadchnout více dětí a kádry ročníku 2008 amladší budou stejně silné, jako ročníky 2000 – 2005.“

 
 
 

FOTOGALERIE NA RAJČETI

Fotky, které jsme nafotili v průběhu sezony budeme postupně dávat na adresu: http://kyka1.rajce.idnes.cz/

10.5.2015 přidány nové fotky!!!

 
 
 

Na Velikonočním turnaji 2015 je Ledečská přípravka zlatá!!!

Ledeč nad Sázavou 4.4.2015

 Na závěr sezóny připravili trenéři, vedení teamu přípravky a organizátoři z řad rodičů a členů klubu v Atos Aréně veliký Velikonoční turnaj přípravek, kterého se účastnily tyto teamy v abecedním pořadí:

  1. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
  2. HC Dukla Jihlava
  3. HC Chrudim
  4. SC Kolín
  5. HC Ledeč
  6. HC Tábor
  7. HC Slavia Praha
  8. HC Slavoj Zbraslav

Turnaj se hrál ve dvou skupinách se závěrečnými zápasy o umístění. Náš tým ve skupině čelil Kolínu, Slávii a Pardubicím. V prvním zápase se opakoval duel o zlaté medaile z nedávného turnaje v Kolíně. Tentokrát ale HC Ledeč v roli pořádajícího mužstva nenechala  nic náhodě a celý zápas měla mírnou převahu, která vyústila v 6:2. Následující zápas se Slávií proběhl hladce, Slávisté nastoupili s velice mladým mužstvem, které na rozjeté domácí nestačilo. Pardubické mužstvo v souběžném zápas podlehlo Kozlům z Kolína 6:2 a domácí se začali jevit papírově jako nejsilnější mužstvo skupiny. Svou pozici také v posledním zápase s Pardubicemi potvrdili a zakončili svou skupinu s plným počtem bodů.

Druhou skupinu postupně ovládl Slavoj Zbraslav, který nejprve porazil výraznějším rozdílem Duklu, poté shodně 3:1 jak Tábor, tak Chrudim.

V posledním zápase turnaje – boji o zlato - nastoupilo silné mužstvo Slavoje Zbraslav proti rozjetým domácím. Ihned z prvního vhazování vyrazil útočník domácích prostředkem překvapené obrany hostí přímo na branku Slavoje a nejrychlejším gólem turnaje strhl vedení na stranu HC Ledeč. Slavoj se ale s tímto stavem nemínil spokojit. V průběhu první třetiny stav srovnal. Druhá třetina byla herně vyrovnaná, jen střelci Ledče trefili třikrát brankovou konstrukci a útočníci Slavoje dvakrát skórovali. Domácí tak nastoupili do poslední třetiny s dvoubrankovým mankem. Na hráčích Ledče byla vidět veliká snaha zápas nepustit a tak se v polovině poslední třetiny dotáhla střelou z dálky na jednogólový rozdíl. Čas ubíhal a byl neúprosně na straně hostů, kteří si již pomalu začali zvykat na to, že vítězství je na dosah. Trenéři HC Ledeč v posledních několika minutách stáhli hru na dvě čtyřky a tlak domácích začal narůstat. Dvě minuty před koncem přišel osvobozující vyrovnávací gól.

Poslední dvě minuty hráli domácí v podstatě na jednu bránu. Lavičky již začaly připravovat varianty samostatných nájezdů. Půl minuty před koncem se podařilo útočníkovi Zbraslavi ujet ledečské obraně, ale domácí brankář jeho nájezd zlikvidoval a ihned rozehrál útok domácích. Domácí útočník se prodral obranou Slavoje a dvanáct vteřin před zazněním finální sirény vsítil vítěznou branku domácích. Kteří si tak z domácího turnaje odvezli nádherný zážitek, zlaté medaile a pohár.

Ceny všem zúčastněným předal Zdeněk Tůma, starosta Ledče nad Sázavou, společně s Milanem Chalupou, který působí v HC Ledeč jako hlavní trenér. Mladé hokejisty přišel podpořit i zastupitel města Ledeč, pan Pavel Policar. Oslavy v kabině domácích byly opravdu dlouhé, bouchaly špunty od dětských sektů a hokejisti obdrželi individuální ocenění za výkony, které v průběhu této sezóny podávali.

Tabulky skupin a celkové pořadí najdete na úvodní stránce HC Ledeč n.S.

 
 
 

Z kvalitně obsazeného turnaje ročníků 2008 v Kolíně vezeme domů zlato!!!

Kolín 22.3.2015

Naše přípravka ročníků 2008 a mladších celou sezónu prokazovala dobré výkony, avšak výsledek turnaje v Kolíně musí udělat radost každému fanouškovi ledečského hokeje. Naši nejmenší hráči, kteří odehráli většinu zápasů v sezóně s týmy z Vysočiny, odjeli změřit své síly na turnaj do středních Čech. V Kolíně se postavili nejprve Sršňům z Kutné Hory, poté Poděbradům, Pořádajícímu Kolínu a nakonec Děčínu, který na turnaji reprezentoval Severní Čechy.

Pořadatelé zvolili neobvyklý herní model. Každý zápas se hrál na dvě třetiny, z nichž se bodovala každá z nich jako samostatný zápas. Vítězství za dva body, remíza pro oba týmy za bod. Po skončení těchto dvou třetin se ještě jely tři nájezdy, za něž vítězný tým obdržel jeden bod.

V prvním zápase proti Sršňům jsme začali prvním gólem. V polovině třetiny jsme však inkasovali a stav byl 1:1. Po hezkém samostatném úniku jednoho z našich hráčů zakončeného výstavním blafákem jsme 6 vteřin před koncem třetiny zvrátili vítězství na naší stranu. V druhé třetině jsme zpočátku vedli, ale potom jsme dvakrát za sebou inkasovali a najednou jsme museli dotahovat. To se nakonec střelou z dálky do horního růžku branky také podařilo a třetina skončila remízou. Jak důležité tyto dvě branky budou, jsme zjistili až v úplném závěru turnaje. Následné nájezdy jsme díky jedné vstřelené brance vyhráli.

Druhý zápas s Poděbradským týmem tak dramatický nebyl a obě třetiny jsme s přehledem vyhráli a rovněž jsme si připsali prémiový bod za vyhrané nájezdy.

V třetím zápase jsme nastoupili proti domácím Kozlům z Kolína a na ledě se strhl neúprosný boj. Proti dvěma nejlepším hráčům soupeře naši trenéři naordinovali speciální defenzivní taktiku, kterou se nám podařilo jejich údernou sílu, kterou prokazovali v ostatních zápasech, z části eliminovat. První třetina skončila remízou 5:5. V druhé jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, který jsme však neuhájili a těsně před koncem druhé třetiny jsme o branku prohrávali. Tento stav se však těsně před sirénou podařilo ještě srovnat na finálních 8:8. Díky vítězství v samostatných nájezdech jsme se bodově na doposud vedoucí Kolín dotáhli.

V tomto okamžiku se rozjela tabulková kalkulace a podle propozic pořadatelů by v případě rovnosti bodů rozhodoval jako další kritérium počet vstřelených branek, tedy nikoliv poměr skóre. Při rovnosti vstřelených branek pak počet inkasovaných. Protože Kolín měl po dvou zápasech čisté konto, bylo nutné, abychom v posledním zápase nastříleli co nejvíce branek a tím se snažili o celkové vítězství v turnaji.

Hráči si byly plně vědomi naděje na první zlato v takto velkém turnaji a, jak už to tak bývá, hned v úvodu utkání s Děčínem jsme inkasovali dvě levné branky. Pak se ale chlapci zvedli a začali zasypávat Děčínskou bránu sprškou střel, ze kterých padaly tak potřebné góly. Nakonec jsme vyhráli obě třetiny a nastříleli Děčínu 10 branek. Vítězně jsme zakončili i nájezdy.

Rozhodnutí o konečném pořadí tedy připadlo až na lokální derby mezi Kolínem a Kutnou Horou, kde jakékoliv zaváhání mohlo odsunout Kolín na třetí místo. Současně na zlato musel Kolín vsítit Sršňům minimálně 7 branek. To při vyrovnanosti obou týmů byl těžký úkol. Za této situace se nelze divit, že náš tým i naši fanoušci podporovali Sršně. Po dramatické první třetině vedl Kolín 3:0 a vše bylo otevřené. V druhé třetině se na výkonu domácích již projevila únava z předchozích zápasů a Kolín vstřelil již jen dvě branky. Protože zvítězil i v následujících samostatných nájezdech, rozhodoval nakonec při rovnosti bodů o vítězi turnaje počet vstřelených branek. Těch jsme měli o dvě více a tak za obrovské radosti našich hráčů a jejich doprovodu dekorovali pořadatelé naše hráče zlatými medailemi.

Úplný vrchol sezóny čeká přípravku na domácím Velikonočním turnaji dne 4.4.2015, kde si s našimi nejmenšími přijedou změřit síly jak Kozlové z Kolína, kteří nám mají co oplácet, tak i hráči takových týmů, jako Slavie Praha, HC Pardubice, Dukla Jihlava, HC Tábor, Slavoj Zbraslav a HC Chrudim. Zveme všechny příznivce ledečského hokeje na tento svátek, aby naše nejmenší podpořili v zatím nejtěžším turnaji jejich mladé kariéry.

 
 
 

TURNAJ MINI 2007 SVĚTLÁ N.S. NEDĚLE 8.3.2015

Vítězné tažení starší i nejmladší přípravky ve Světlé nad Sázavou.

Starší přípravka vyhrála nad Světlou a Chotěboří.

Nejmladší přípravka nad Světlou.

 
 
 

TURNAJ MINI 2008 SVĚTLÁ N.S. SOBOTA 21.2.2015

Nervy drásající zápasy přípravky

          Náš tým ročníku 2008 a mladších nastoupil v turnaji ve Světlé proti Havlíčkově Brodu a Chotěboři. Na turnaj jsme dorazili se dvěma čtyřkami a jedním brankářem. V prvním zápase proti Havlíčkově Brodu jsme si v začátku utkání vypracovali dvoubrankové vedení, které jsme však v průběhu druhé třetiny prohospodařili. Soupeř se v jejím konci dostal do vedení. Ve třetí třetině jsme se pravidelně dotahovali na shodný počet branek, abychom se následně vždy o jednu až dvě zase propadli. Zápas, který byl dramatický až do poslední vteřiny nakonec skončil jednobrankovým vítězstvím soupeře, když se nám v posledních dvou minutách přes úporný tlak vyrovnávací branku vstřelit nepodařilo.

         Druhý zápas měl podobně vyrovnaný průběh. V poslední třetině se napětí z ledové plochy přelilo i do hlediště a fanoušci Chotěboře si s našimi příznivci rozdali hlasitý souboj ve fandění. Ani v hledišti, ani na ledě se v regulérní hrací době nepodařilo určit vítěze. Výsledek nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byl náš tým úspěšnější a tak jsme si po těsné porážce přivezli domů ještě těsnější vítězství. 

         Opět se ukázalo, že HC Ledeč má v přípravce dobré zázemí pro další rozvoj klubu. Turnaje MINI 2008 sehrálo 5 hráčů ročníku 2008 (včetně brankáře) a 4 hráči ročníku 2009. I s touto velmi mladou sestavou jsme schopni o gól prohrát s Havlíčkovým Brodem "A" a remízovat s Chotěboří!!!

sestava HC Ledeč n.S. : brankář - Matyáš Průdek, Táda Egart, Jiřík Frantl, Martin Kouba, Daník Solník, Matěj Jindřichovský, Ondra Černý, Egor Minaev, Vojta Frantl

 
 
 

Do Velké Bíteše odjela přípravka s velikými ambicemi

Velká Bíteš 08.02.2015

V této sezóně dobře hrající přípravka odjela do Velké Bíteše v dobré náladě. V prvním zápase se nám postavil domácí tým a našemu poněkud chladnému rozjezdu vystavil gólový účet. V druhé třetině jsme se nakonec dostali do své hry a postupně jsme se dotáhli na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině však soupeř prokázal dobrou výkonnost a morálku a neustále si držel jednogólový náskok. Minutu před koncem se našemu prvnímu útoku podařilo vyrovnat. Na víc, než na remízu to však nestačilo.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Jihlavě „A“. Soupeř byl velice dobře připraven. Celý zápas jsme se soupeřem hráli vyrovnaný hokej. Hra šla nahoru a dolů, střely na bránu jen létaly. Hráči obou týmů bojovali o každý metr kluziště. Brankáři na obou stranách měli plné ruce a nohy práce. Z padesáti střel, které mířili na naší klec jsme inkasovali 12 branek. Z více než třiceti střel, kterými jsme zasypali soupeřovu bránu, jihlavský gólman za svá záda pustil pouze jednu. To lze v této věkové kategorii považovat za excelentní výkon, za který je nutné poslat              do jihlavské šatny velikou poklonu. 

Přípravka si za svůj výkon vybojovala bronzové medaile.

 
 
 

Přípravka narazila na silný Humpolec, s Chotěboří si ale poradila.

Ledeč nad Sázavou 18.01.2015

 V neděli 18.1.2015 hostila Ledeč nad Sázavou turnaj přípravek v minihokeji 2007. Naše borce čekal Humpolec a Chotěboř.

Proti Humpolci jsme nastoupili se třemi čtyřkami, do nichž se zapojili i 3 hráči ročníku 2009, kteří již začínají sbírat zápasové zkušenosti. Humpolci jsme po bojovném výkonu podlehli 7:4. Dlouho jsme ale nesmutnili, když se ukázalo, že Humpolec následně porazil B-team Jihlavy velice vysokým rozdílem. Proto nás poměrně těsná prohra utvrdila v přesvědčení, že je důležitější zapojovat více hráčů do zápasu, než se soustředit výhradně na konečný stav ukazatele skóre.

Druhý zápas proti Chotěboři se vyvíjel od začátku příznivě. Chotěboř přivezla tým i s hráči ročníku 2008 a naši si hru s věkově podobně starými soupeři užívali. Především akce naší první lajny byla pastvou pro oko i duši. Ale ani nejmenší z ročníku 2009 nebyli pozadu a někteří si dali i gól. Výhra 14:3 vrátila naší přípravku zpět na vítěznou šňůru.

 
 
 

NEJMLADŠÍ PŘÍPRAVKA PŘIVEZLA Z TURNAJE MINI 2008 ZLATO

10.1.2015 se konal nesoutěžní turnaj přípravek MINI 2008 v Havlíčkově Brodě.

Naši nejmenší opět ukázali svoji bojovnost a nakonec si přivezli zlaté medaile.

První zápas se Světlou nad Sázavou vyhráli s velkým náskokem.

Druhý zápas s Chotěboří byl však pro trenéry i rodiče vskutku adrenalinovou výzvou. Chotěboř se vždy dostala do vedení o jeden, dva góly, naši srovnali, opět se Chotěboř dostala do vedení, opět naši srovnali. Tento průběh měly všechny třetiny a až v poslední minutě se našim podařilo dát gól, který nás posunul do vedení. Nervy o to, zda naše slabší druhá čtyřka, složená převážně z ročníků 2009, náskok udrží byly nesnesitelné. Přesto se to podařilo a naši nejmenší získali krásné zlaté medaile - viz fotografie.

Poděkování za krásný hokejový zážitek, kdy by se za některé herní kombinace nemuseli stydět ani daleko starší hokejisté patří všem zúčastněným.

Zlato pro nás vybojovali: Jiřík Frantl - brankář, Tadeáš Egart, Martin Kouba, Daník Solník, Matěj Jindřichovský, Tomáš Krecl, Ondra Černý, Egor Minaev, Matyáš Kolman, Vojta Frantl

 
 
 

BRONZ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY NA VÁNOČNÍM TURNAJI 27.12.2014

Nejmladší z hokejové přípravky vybojovali na silně obsazeném Vánočním turnaji v Ledči nad Sázavou krásné bronzové medaile.

Děkujeme za skvělou reprezentaci.

Více informací o tomto úspěchu najdete na úvodní stránce HC Ledeč.

 
 
 

Tréninkový turnaj v minihokeji 2008 v Ledči potvrzuje naděje naší přípravky

V sobotu 29.11.2013 se na domácím ledě konal turnaj nejmladších přípravek, ročníků 2008 a mladších. Nastoupili jsme se dvěma čtyřkami a jedním brankářem. Do prvního zápasu se Světlou naši borci vlétli s vědomím předchozí výhry. Od začátku jsme si vybudovali slušné vedení, které jsme postupně rozvíjeli. V poslední třetině se hra Světlé zlepšila, počet nastřílených branek z naší strany se zmenšil, přesto jsme zvítězili s více než deseti gólovým rozdílem.

Druhý zápas s Chotěboří se vyvíjel od počátku obdobným způsobem. Ještě jsme zvýšili individuální důraz a stříleli branky jak ze samostatných průniků, tak i z několika opravdu pohledných akcí, založených za vlastní brankou. Založený útok vedl křížovým průnikem přes celé hřiště jeden z našich útočníků, který na sebe stáhl oba soupeřovi obránce i pozornost gólmana. Přesnou křižnou přihrávkou pak nádherně zakončoval do prázdné brány náš druhý útočník. Domácí publikum jásalo a naši borci se mu odvděčili velkou kupou vstřelených gólů. Díky dobře zabezpečené obraně a výkonu brankáře se podařilo naopak udržet počet obdržených branek na malém počtu.

Turnaj MINI 2008 je jediný, kde naše přípravka hraje se stejně starými soupeři. V MINI 2007 a MINI 2006 máme vždy tým o rok a více mladší. To, že ve své věkové kategorii umíme vítězit je velkou nadějí do budoucna HC Ledeč.

Hoši, jen tak dále. Připravujeme velký Vánoční turnaj minihokeje 2008 s extraligovou účastí.

 
 
 

Na turnaji 16.11.2014 okusila naše přípravka jak výhru, tak porážku

V prvním zápase jsme nastoupili proti B-teamu Havlíčkova Brodu. Poměrně hezkou hrou, která poskytla i několik líbivých přihrávek, skoro až kombinací, jsme soupeře postupně přetlačili a zápas po zásluze dovedli k vítěznému konci.

V druhém zápase proti Pelhřimovu jsme od počátku věděli, že tým soupeře bude těžký oříšek. Jak dobrou individuální hrou, tak i dobrým výkonem brankáře nás soupeř přehrál. Přesto jsme z výkonů našich nejmenších hráčů potěšeni, protože jsme hráli na celé tři čtyřky a brankáře, to znamená, že si hokej dnes zahrálo třináct našich talentů.

 
 
 

Tréninkový turnaj MINI 2008 ve Světlé n.S.

       Na tréninkovém turnaji MINI 2008 ve Světlé n.S. naše přípravka přejela Pelhřimov i Chotěboř.

          S trochou nejistoty jsme v sobotu 1. listopadu 2014 nastoupili proti soupeři z Pelhřimova, se kterým jsme na prvním turnaji prohráli. Po několika minutách bylo jasné, že tentokrát jsme schopni se soupeřem bruslit a vytváříme si šance, díky nimž jsme šli brzy do vedení. V závěru první třetiny jsme inkasovali dva laciné góly a naši nejmenší borci si začali tyto chyby vyříkávat přímo na ledové ploše. Tuto diskusi ukončil až hlasitý zásah trenéra. Po delším rozhovoru o první přestávce se tým semkl a vítězství si již nedal vzít. Druhá i třetí třetina byly plně v našich rukou.

         Do druhého zápasu jsme vstupovali s obavami, protože soupeř z Chotěboře, který tradičně vozí velice silné týmy, deklasoval v prvním zápase přípravku Světlé nad Sázavou. O to více nás potěšilo, když nejmenší reprezentanti našeho klubu obavy rychle rozpustili a zápas jednoznačně ovládli. Díky individuálním schopnostem našich chlapců ročníku 2008 a srdnaté hře jejich mladších spoluhráčů se z pohledu Chotěbořských na ledě otevřelo peklo. Teprve ve druhé polovině poslední třetiny se projevila mírná převaha Chotěboře, která díky hře na tři čtyřky proti našim dvěma začala mít navrch kondičně, a tak doposud výrazný výsledek v náš prospěch mírně korigovala.

 Našim nejmenším talentům ( ročníky 2008 a 2009), kteří přípravný turnaj zcela ovládli, patří dík a naše přání: „Jen tak dál!“

 
 
 

Béčko Havlíčkova Brodu jsme porazili, na Pelhřimov to dnes nestačilo!

          Přípravka vstoupila do nové hokejové sezóny výhrou nad B-týmem Havlíčkova Brodu a to i přes podzimní marodku, která nás zatím trápí. Los nám určil, že budeme hrát dva zápasy za sebou, tedy 6 x 15 minut v jednom tahu. Nachystaný jsme měli kádr dvou herních trojek a dva brankáře. Bohužel na rozdíl od loňského roku se vedení turnaje rozhodlo podle původních pravidel hrát ve čtyřech. Tato změna pro nás znamenala, že jsme museli plánovanou sestavu překopat. Hráli jsme s jedním brankářem, jednou kompletní čtyřkou a jednou trojicí hráčů. Pravidla bohužel neumožňují trojici doplňovat o čtvrtého hráče z první čtyřky, takže jsme se rázem ocitli v nevýhodě. I přesto jsme B-tým Havlíčkova Brodu přebruslili a i přes občasnou nepozornost, která končila zbytečně inkasovanými brankami, jsme hladce zvítězili.

         Pelhřimov proti nám nastoupil v silné sestavě a dobrým brankářem. V první polovině zápasu jsme, až na výše zmíněné nepozornosti, drželi s dobře hrajícím soupeřem krok. V druhé polovině zápasu však z našich hráčů již byla cítit únava. Déle nám trvalo, než jsme se po pádu zvedli z ledu, ubrali jsme v bruslení a v poslední třetině jsme se dostávali pozdě k pukům.

         Zda budeme v plné sestavě a při výhodnějším rozlosování stačit i na ty nejlepší týmy, těžko říci. Ale určitě jsme dnes hráli srdcem, a za to posíláme týmu přípravky při vstupu do sezóny náš dík a těšíme se na další výsledky.

 
 
 

Nábor hokejistů ročník 2006 - 2009

 

Nábor dalších hokejistů a hokejistek začal - přijďte se podívat na některý z tréninků našich nejmenších. Pondělí, středa nebo čtvrtek těšíme se na Vás. Výstroje jsou připravené, hokejky čekají  na své nové hvězdy. Trenéři Vám poradí, jak vybrat brusle - nic jiného nepotřebujete. Začínáte bruslit? Zkuste program školičky bruslení. Většina našich nejlepších hokejistů začínala právě zde.

HOKEJ JE PRIMA SPORT

 
 
 

Přípravka HC Ledeč n.S. vybojovala na domácím turnaji stříbro!

19 ledna 2014 ATOS Aréna, Ledeč nad Sázavou

Do turnaje minihokeje 2006 nastoupili hráči HC Ledeč v plné sestavě a dobře připraveni. V kabině vládl bojovný duch. V prvním zápase proti výběru Havlíčkova Brodu získali naši rychlé třígólové vedení, které si po většinu zápasu udržovali. Tlak našich útoků postupně vzrůstal. Ve třetí třetině se pak herní převaha našeho týmu projevila naplno a výsledek 14:7 ukázal jasné vítězství.

Po skončení zápasu se konala tradiční dovednostní soutěž v samostatných nájezdech. Havlíčkobrodští v ní prokázali svou individuální kvalitu,  když proměnili o jeden nájezd více, než naši hráči. Nájezdy se však do výsledku turnaje nezapočítávají, takže naši o vybojované vítězství v tomto prvním zápase nepřišli.

Do druhého zápasu jsme vstupovali s vědomím věkové, velikostní a tím i herní a střelecké převahy Chotěboře. Přizpůsobili jsme sestavu, prostudovali taktiku soupeře a trenéři naordinovali hráčům jasné obranné úkoly. V první polovině zápasu nově postavená sestava nedokázala taktické úkoly naplnit. Výkon HC Ledeč se však postupně zlepšoval a ve třetí třetině se již předepsanou taktiku dařilo plnit o mnoho lépe. Díky dobré hře obrany, výkonům gólmana a troše příslovečného štěstí jsme ve třetí třetině skoro udrželi čisté konto. Trochu více štěstí chybělo našim útočníkům, kteří si chytrou hrou vypracovali několik nadějných šancí, ze kterých však žádnou neproměnili.

Vzhledem k větším věkovým rozdílům hráčů se nakonec rozhodli pořadatelé odměnit nejmladší z borců, kteří se našeho turnaje účastnili. Diváci tak měli možnost jmenovitě potleskem odměnit hráče ročníků 2008 a mladších, kteří se bez bázně postavili soupeřům o dva a v některých případech i o tři-čtyři roky starším.

 

 sestava HC Ledeč n.S. shora, zleva:

Martin Kouba, Vilém Pešek, Karel Koba, Adriana Dubová

Anička Průdková – pomocník pořadatele, Jiřík Frantl, Veronika Černá, Tadeáš Egart, Henryk Grabowski

Mikuláš Hort, Matyáš Průdek - brankář

 dp

 
 
 

VÁNOČNÍ TURNAJ V TELČI 28.12.2013 OČIMA RODIČŮ

O ZÁŽITKY Z TURNAJE V TELČI SE S NÁMI PODĚLILI RODIČE MATYÁŠE PRŮDKA:

Z vánočního turnaje přípravek jsme přivezli bronz!!!

          Krátce po sobotním poledni 28.12.2013 naskočili nejmenší borci HC Ledeč na ledovou plochu Telčského kluziště, kde se tradičně hraje pod otevřeným nebem. Stejně jako každý rok byl i letošní Vánoční turnaj v Telči pro některé z našich hokejistů prvním zápasem proti skutečným soupeřům. Přesto se nám díky marodce nepodařilo postavit plné tři trojky a tak jsme museli svou sestavu pravidelně prostřídávat.

         Prvním soupeřem nám byla pořádající Telč. Zápas byl plný zvratů. Hrálo se nahoru a dolů. Třicet vteřin před koncem třetí třetiny za stavu 8:8 jsme neproměnili nadějný únik jednoho z našich útočníků. V konečných vteřinách jsme nerozhodný výsledek uhájili a tím vstoupili do turnaje správnou nohou.

         V následujících dvou zápasech proti Moravským Budějovicím a proti Náměšti nad Oslavou se projevila skutečnost, že naše mužstvo přípravky bylo postaveno především z hráčů ročníku 2008 a mladších. Proti starším hráčům jsme hráli zejména ze zabezpečené obrany, ale i přesto se nám v obou zápasech podařilo vstřelit soupeřům gól.

         Již od počátku druhého zápasu bylo zřejmé, že zlaté medaile si domů odvezou borci z Moravských Budějovic, kteří porazili v prvním zápase Náměšť nad Oslavou. Ta obsadila druhé místo. O bronzovou medaili se však rozhořel souboj, který se odehrával na dvou hřištích současně. Od počátku bylo jasné, že bronz bude brát ten, kdo podlehne Náměšti a Budějovicím s lepším skóre, tedy především menším počtem inkasovaných branek.

         Srdnatá defenziva, tři vstřelené branky, a výkony  brankáře, na kterého se valil jeden útok za druhým jsme dokázali přetavit v náš úspěch. A tak jsme nakonec díky lepšímu skóre sebrali třetí místo jinak výborně hrajícímu domácímu mužstvu.