Ohlédnutí za turnaji Josefa Vašíčka

Oba víkendové turnaje O pohár Josefa Vašíčka se organizačně vyvedly. Turnaj je pevně zakotven do kalendáře nejvyhledávanějších turnajů těchto věkových kategorií a po vypsání začátkem května byl během čtyřech dnů opět plně obsazen. Do turnaje jsme mohli zařadit opět pouze pět mužstev - větším počtem kabin, i přes nespočet jednání, ledečský stadion stále nedisponuje. Kategorie MLŽ letos dostala nový větší křišťálový putovní pohár s vybroušenými jmény všech dosavadních vítězů. Oba putovní poháry už jsou tedy ve vlastnictví našeho klubu a obě kategorie si jej tedy mohly včetně práva startu v nadcházejícím ročníku odvézt.

Přestože se letos klub musel vypořádat s malým počtem organizátorů - trenéři byli se svými kategoriemi na jiných turnajích, rozhodčí byli na předsezoním svazovém kurzu a předseda klubu z rodinných důvodů nemohl být druhý víkend přítomen - vše klaplo na výbornou. Příprava tohoto turnaje začala už v květnu 2018 - zajištění stravování, ubytování a celková organizace byla perfektní což potvrzují hřejivá slova trenérů a vedoucích mužstev zůčastněných klubů. Velký dík je třeba směřovat i k ledařům, kteří odvedli rovněž skvělou práci. Je třeba vyzdvihnout i zapojení některých rodičů, kteří pomohli s časomírou, zajištěním zdravotní služby a dalších činností bez nichž by turnaj nikdy nemohl dosáhnout svojí prestiže.

Do budoucna je však stále co zlepšovat. Zatímco v sobotu 1.9.2018 pan místostarosta Drápela všechny účastníky kategorie mladších žáků vřele přivítal a turnaj jako zástupce města slavnostně zahájil. O týden později se na přislíbený příchod pana starosty Tůmy čekalo marně. Nemohl si tak na vlastní uši vyzkoušet, jak "skvěle" je rozumět mluvenému slovu do mikrofonu našeho spolehlivého ozvučení zimního stadiónu. Vyhlášení vítězů a předání cen, kdy ledečský tým starších žáků dosáhl historického úspěchu a Vašíčkův Pohár dokonce vyhrál, už se odehrálo bez zájmu zástupců města. Ceny tak hráčům přijel předávat Lukáš Sáblík z Jihlavy a vyhlášení už muselo proběhnout bez mikrofonu, jen pomocí hlasivek předsedy, který předávání stihl. (Neopakuje se náhodou tak situace již z několika minulých ročníků či akcí - Peklo na ledě, atd... ?)

Z důvodu absence našich rozhodčích, děkujeme krajskému svazu Českého hokeje, že rozhodčí pomohl zajistit. Zároveň poděkování patří i samotným jihlavským rozhodčím, kteří se museli o zázemí sprch podělit s dětmi, protože bohužel na ZS také není samostatná místnost pro rozhodčí.

Největší odměnou pro pořadatele byla úpřímná slova samotných hráčů, trenérů a vedoucích mužstev, kteří během turnajů vytvořili super pohodu a kluci všech týmů předvedli skvělé sportovní výkony, podpořené slušným fanděním svých fanoušků. Věříme, že ti co tu během dvou minulých víkendů bojovali, se do Ledče nad Sázavou na další ročník turnajů Josefa Vašíčka 2019, budou znovu těšit.