Novou rolbu pokřtila mistryně světa v krasobruslení

V páteční podvečer (10.2.2017) proběhl pro HC Ledeč nad Sázavou na ZS slavnostní křest naší nové rolby. Při této významné události vstoupila do našeho ledového království hvězda celosvětového krasobruslení - mistryně světa z Birminghamu 1995, vícemistryně světa z Oaklandu 1992, vícemistryně Evropy 1995 z Dortmundu a dvojnásobná olympionička z Albertville a Lillehammeru Radka Kovaříková. Společně se svým manželem režisérem Jindřichem Šimkem a dcerou Klárkou pokřtili naší novou rolbu.

Naše stará oranžová rolba - zesnula náhle v sobotu 4.2.2017 v 10:00 hodin. Na našem zimním stadionu spolehlivě a tvrdě pracovala od úvodního vhazování dne 22.1.2005 - tedy úctyhodných 12 let. ČEST JEJÍ PAMÁTCE.

Ve středu 8.2.2017 dostali naši ledaři do užívání nový supermoderní stroj italské značky WM - Ice Technic, nejnovější vývojový model typ WM - Mammoth. Tento stroj disponuje funkcemi, o kterých mohli ledaři doposud pouze snít. Stroj je plně elektrický, bez žádných výfukových plynů. Kromě nejmodernější frézy s nastavitelnou tloušťkou řezu a automatickou regulací množství vody v závislosti na stylu a rychlosti jízdy, disponuje i boční hydraulickou frézou a zametačem mantinelu. Po vyprázdnění zásobníku sebraného sněhu a vyjetí provede automaticky před další úpravou mytí kol a všech frézovacích elementů. Všichni ledaři dostali od dodavatele 5-ti hodinové osobní zaškolení (prozatím na základní funkce). Stroj však disponuje i dalšími pokročilými funkcemi jako sprchou a mytím ledu, nastavením pokročilých automatických funkcí pro vlastní přípravu absolutně rovného a kvalitního ledu. Na tyto funkce budou ledaři dále ještě proškolováni v rámci probíhajícího provozu.

Rolbu zakoupilo Město Ledeč n.S. cca za 3 milióny korun. S dodavatelm je dohodnutý plnohodnotný 5-ti letý záruční servis s pohotovostním dojezdem do 24 hodin. Všem, kdo se podílel na celém procesu pořízení patří dík za dobře odvedenou práci.

Naší nové "krásné" rolbě přejeme, ať nám podobně jako její předchůdkyně spolehlivě a dobře slouží a ať vyrábí ten nejlepší led pro všechny malé či velké, krasobruslaře, hokejisty a ostatní návštěvníky našeho zimního stadiónu.