KLM - Pardubicko
20. 1. 2018

Těšíme se na spolupráci také v sezóně 2017-2018

Muži "A" skončí v KLM Pardubického kraje

HC Ledeč nad Sázavou udělal nejtěžší rozhodnutí v novodobé historii klubu. Rozhodl se, že ukončí působení týmu mužů v KLM Pardubického kraje a tím přijde o "A" tým. K tomuto rozhodnutí vedlo několik důvodů. Hlavním důvodem je kádr. Ze začátku sezóny tým potkalo několik zranění, která si vyžádala dlouhou dobu léčení. Někteří hráči nemohou hrát ani v současné době. Klub provedl několik pokusů o přivedení nových hráčů do týmu. Bohužel téměř ve všech pokusech narazil na nemožnost či nevůli hrát soutěžní zápasy 2x v týdnu. V soutěžích KLM či KSM jiných krajů není tento časově náročný systém zvykem. Někteří hráči klub z tohoto důvodu opustili. Změnili zaměstnání, kde nebylo možné sloučit práci s hokejem. Nebo si uvědomili, že soutěž jim bere více času než je pro ně únosné. Bohužel ani někteří odchovanci klubu neměli zájem reprezentovat svoje město a klub.

Mužstvo by mělo odehrát poslední tři venkovní zápasy na ledě soupeřů. Hlavně proto, aby se kompletně kolo dohrálo a nezpůsobili jsme větší problémy KLM než je třeba.

V příštích sezónách bude zájem znovu kategorii mužů otevřít. Bude však záležet na formátu soutěže a okolnostech.

Chtěli bychom poděkovat všem hráčům, kteří bojovali a budou bojovat až do posledního zápasu i přes spoustu obdržených gólů. Dále velké poděkování patří fanouškům, kteří věděli a chápali, proč se snažíme, těžce před lety vybojovanou soutěž, udržet a hrát ji. Bez Milana Egarta by soutěž mužů nebyla už od rozpadu okresního přeboru. Plány a vize byly sice jiné než skutečnost, ale vždy byla snaha co nejlépe reprezentovat klub a město a zajistit budoucím odchovancům kvalitní soutěž mužů, aby se měli kam vracet. V současnosti je ovšem tato snaha zbytečná. Ale nejvíce můžete litovat toho, co neuděláte či nezkusíte.