Týden hokeje 2024

Czechicehockey TV

Klubový fotoateliér

MUŽI - Naše nové mužstvo porazilo Telč

V neděli 15.12.2019 v podvečer se v ATOS aréně hrál zase mužský hokej. Domácí totiž reálně uvažují o vstupu "nového" mužstva do mistrovských soutěží v kraji Vysočina. Vedení klubu v minulých týdnech oslovilo 24 hráčů - domácích odchovanců s oficiální nominací na modelový přátelský zápas mužů s SK Telč. Účelem celé akce, bylo vlastně zjistit zda je zájem tady mužský hokej mít a to jak ze strany hráčů tak ze starany fanoušků a zároveň ověřit schopnost klubu zajistit pořádání těchto utkání na požadované vyšší úrovni.

Na nominaci zareagovali všichni hráči vesměs pozitivně, 17 hráčů do utkání nastoupilo, Patrik Vacík se omluvil pro nemoc a omluveni byli i všichni 3 naši hráči oblékající dres juniorky jihlavské dukly, kterým na poslední chvíli změnili hrací program a kteří jinak start potvrdili. Z oslovených hráčů, tak odmítli pouze 3 hráči, naopak další 2, kteří osloveni ani nebyli se sami přihlásili se zájmem v Ledči hrát.

Fanoušci si také nenechali jediné utkání mužů v roce 2019 utéct. Do Atos arény přišlo 180 diváků a v průběhu zápasu byli i pořádně slyšet.

HC Ledeč n.S.:

Šimůnek Filip, Hrabaň Patrik, Pešek David, Egart Jakub, Pokorný Patrik, Vrána Antonín, Souček Petr, Hrabaň Michal, Klofáč Filip, Šafařík Milan, Čapek Lukáš, Brož Michal, Cihlář Jakub, Jindra Tomáš, Sedláček Miroslav, Vaněk Petr, Machotka Ondra, trenér Petr Bernard a vedoucí mužstva Petr Vaněk.

SK Telč:

Kiessling Michal, Prokop Pavel, Havlík Jiří, Kříž Adam, Tušer Milan, Kněžínek Vojtěch, Hejl Lukáš, Kotrba Jiří, Jirků Daniel, Smejkal David, Kret Vojtěch, Bína Jan, Bína Adam, Mareček Martin, Berka Josef, Trenéři - Přášek Josef a Bína Jaroslav, Vedoucí mužstva Bachor Lukáš.

Od první minuty se hrálo parádní bojovné utkání, kdy domácí dobrým pohybem a rychlým přístupem nedovolili soupeři jednoduše rozehrát a když už se do našeho pásma nějakou kombinací dostali, byli dobře pokrytí našimi obránci. Až do sedmé minuty první třetiny se hrálo bez přerušení, kdy mělo každé mužstvo po dvou šancích. Tu největší si vypracovala řada Jakuba Egarta, ale golman hostů byl proti. V naší brance velice jistě chytal Petr Vaněk. Zapotil se zejména v přesilových hrách, které hráli hráči Telče v první třetině celkem tři. V nich hrozil zejména Havlík a Kotrba, střeli od modré ale s přehledem likvidoval a v předbrankovém prostoru měli naši beci " vyčištěno".

Góly začaly padat až ve druhé třetině, skóre otevřel v čase 33:44 David Pešek, kterého vybídl při hře 4 na 4 Jakub Egart. V čase 35:12 byl vyloučen za hrubost hostující Kret a v pokračující přesilovce 4 na 3 zvýšil dělovkou od modré Petr Souček, kterému nabíjel parťák na modré Lukáš Čapek. Skvělou práci před brankou odvedl Michal Brož, kdy golman hostí střelu od modré vůbec neviděl. 2:0. V čase 37:23 hosté snížili Ondru Machotku v Brance prostřelil po přečíslení Berka. Druhá třetina byla z hlediska vyloučení trochu divoká - domácí vyfasovali hned 6 dvominutových trestů, hosté o jeden trest méně.

V závěrečné třetině se už zase hrál hokej -  a ledečský fanoušek si mohl zakřičet gól už v čase 42:07, kdy se prosadila lajna našich dorostenců - Jakub Cihlář odvedl černou práci v rohu, našel Míru Sedláčka a ten chladnokrevně zavěsil - 3:1. Z dvougólového vedení jsme se neradovali dlouho. Hned za 40 vteřin snížil Jan Bína - 3:2.  Gól hosty hodně nabudil a značně přidali. V nasledující desetiminutovce, ale podržel domácí vynikajícím výkonem Ondra Machotka, který zlikvidoval několik 100% šancí soupeře. V čase 52:08 stvrdil naše vedení Michal Brož 4:2. Konec utkání byl jednoznačně pod naší kontrolou. Hosté sice ještě jednou zvedli ruce nad hlavu, ale gól nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti a přerušení hry ještě před překročením brankové čáry kotoučem.  A tak kluci společně se skandující halou oslavili první vítězství.

Od dob vítězství mužstva mužů v Okresním Přeboru v roce 2009 , jsme neviděli takhle týmově hrající ledečské mužstvo. Na ledě bylo patnact válečníků, kteří všichni chtěli vyhrát. To mužstvo má ohromný potenciál, ať už v dravosti a šikovnosti mladých útočníků, přes důraz a sílu obránců, kvalitních golmanů a neskutečného přehledu a tvorbě hry nového kapitána. To co ti kluci ukázali myslím překvapilo úplně všechny, nejen soupeře z Telče. Navíc všichni ti co se omluvili, chtějí v příštím roce hrát." Pokud tihle kluci budou chtít a tu partu v příštím roce udělají, muže se ledečský fanoušek těšit zase na své hrdiny.

Po skončení utkání naše hráče pochválil i vedoucí mužstva soupeře pan František Čermák - s ujištěním, že s tímto mužstvem můžeme vklidu stavající soutěž na Vysočině hrát. Utkání kladně hodnotili i trenéři, kteří poděkovali hráčům za perfektní týmový výkon. Na závěr proběhla v kabině diskuse funkcionářů klubu s hráči - byly představeny možnosti a vize, které klub má pro nadcházející sezónu s tím, že na vstup do soutěže v sezóně 2020/2021 je z hlediska zajištění připraven. Základní strategie je jasná  - chcem tady mít naše kluky, kteří jsou tady doma, a kteří mají ke klubu nějaký vztah - pro ty musí vedení udělat první poslední.

Teď je to na těch klukách, jak se k tomu postaví - všichni si potvrdili, že na to mají - rozhodnutí ale musí udělat každý sám. Vedení klub bude s každým jednat a do konce února musí udělat závěrečné rozhodnutí. Pak už se bude připravovat na aktiv klubů na Vysočině, kde bude muset závazně účast potvrdit a kde se bude model soutěže projednávat.