Týden hokeje 2024

Czechicehockey TV

Klubový fotoateliér

MUŽI - Drama na závěr, ale těsná porážka

Včera v podvečer odehráli ledečtí svoje první přípravné utkání. Zápas začal s půlhodinovým přesdstihem, neboť rozhodčí pospíchali brzo domů o:), na což nebyl nikdo připraven, ani časomíra, ani hlasatel a podle vývoje první třetiny ani domácí hráči.

Domácí sestava byla hodně řídká - chybělo hned 6 hráčů základní předpokládané sestavy a tak domácí dres musel navléknout i veterán Petr Bernard. Hosté přijeli s 18-ti hráči a dvěma gomlmany a tak samozřejmě od úvodu diktoval tempo. Začátek zápasu se nám zachytit nepodařilo a už v čase 01:19 otevřel skóre Cejpek, když přesně trefil skulinu mezi betony golmana Vaňka. V šesté minutě dostali hosté výhodu přesilovky, když za napadení dostal 2. min domácí Zigmund. Zámek hostí v našem obraném pásmu trval až do času 5:26, kdy se po křižné přihrávce prosadil Hynek - 0:2. Po té se hra trochu vyrovnala a ke slovu se dostali i domácí. V čase 7:01 - zakombinovali Vantuch s Havlem a na konci celé akce byl Honza Štěpán, který trefil přesně nad rameno brodského brankáže Míry Hanáka 1:2. Pak jsme ale inkasovali dva troch laciné góly a hosté nám odskočili až na 1-4. Do branky šel po čtvrté brance Kuba Březina a  do konce třetiny už všechny střelce hostí vymazal.

Kdo by čekal, že utkání skončí jednoznačným debaklem, tak se rozhodně mýlil. Druhá třetina byla z naší strany výrazně lepší, hráči si v kabině něco řekli a začli zodpovědně plnit své úkoly. Výsledek se dostavil téměř ihned - v čase 23:14 využili domácí nabídnutou přesilovku, když obrance Hrabaň našel mezi kruhy Petra Bernarda a ten trefil přesně - 2:4. První desetiminutovka druhé třetiny rozhodně patřila domácím. Hosté sice hrozili z rychlých protiútoků, ale obrana pracovala celkem dobře a v bráně stál jistý Kuba Březina. Odolával až do času 30:22, kdy v nepřehledné shrumáži před naším brankovištěm, dorážel brodský Abbrent -2:5. Druhá třetina skončila 1:1, ale výkon v 11.-ti mužích hrajících domácích se výrazně zvedl.

Do třetí třetiny domácí nenastoupili rozhodně odevzdaně, dobře bránili a sami si vytvářeli šance. Hned v čase 40:57 snížil na 3:5 Pavel Brýdl. Ten samý hráč v čase 41:59 trefil nejhezčí gól utkání, když atakovaný obráncem z levého kruhu přesně vymetl pravou šibenici Hanákovi branky 4:5. Na drama bylo zaděláno. Hosté trochu přidali na pohybu. Trochu unavení domácí, samozřejmě nemohli akceptovat zvýšené tempo a občas se dopustili nějakého faulu, čímž se čas na vytvoření nějaké náporu neúprosně krátil. V závěru utkání už se i hosté intanzivně soustředili na obranu a tak první naše utkání skončilo těsnou porážkou 4:5.

Další utkání doufejme už v lepší sestavě odehrají ledečtí už tuto neděli opět v ATOS Aréně, kdy od 17:00 hostí SK Telč.

HC Ledeč n.S.: Vaněk, Březinam Machotka - Zmrhal, Hrabaň, Šimůnek, Zigmund - Krajíček, Bernard, Vantuch, Brýdl, Blažek, Štěpán, Havel

BK Havl. Brod: Folvarský, Hanák - Pecen,Bušek, Rubner, Bancíř, Lachman, Suchý,Jelínek,Abbrent,Polák, Přibyl Michal, Hynek, Vala, Piskač, Přibyl Jiří, Motl, Fixa, Cejpek, Homola