KLM začneme v havlíčkobrodské Kotlině

Na ledě nováčka soutěže BK Havl.Brod B, který peloton účastníků Krajské Ligy Mužů rozšiřuje na jedenáct se představí naši hokejisté hned v důležitém zahajovacím utkání nové sezóny. Pro některé hráče to bude velice prestižní utkání, neb prošli právě havlíčkobrodskou kolébkou hokeje.

Domácím BK se loňský model ligy juniorů vůbec nezamlouval. Liga juniorů byla v průběhu minulé sezony za svůj herní model vůbec hodně kritizována. Klubům vadilo především to, že se nehraje žádná nadstavbová část nebo play-off a o případný postup do DHL extraligy juniorů hrají jen vítězové skupin Západ, Střed a Východ. Navíc celkový vítěz Ligy juniorů musel pro postup do tuzemské nejvyšší soutěže nejpozději ke 30.6.2016 splnit podmínky pro udělení statutu Akademie ČSLH.

Mužstvo juniorů se tak přesunuje do soutěže dospělých - startovat budou pod hlavičkou BK Havlíčkův Brod "B". Hlavním důvodem startu v soutěži KLM Pardubicka, jež se v poslední době hodně zkvalitnila, slibuje rychlejší výkonnostní růst mladých hráčů, vyšší návštěvy fanoušků na domácích utkáních i možnost většího herního vytížení pro hokejisty, kteří nebudou mít dostatečný prostor v druholigovém A-týmu. Co se týče podoby hráčského kádru, brodské barvy budou dále oblékat nejen junioři z minulé sezóny a mladíci přicházející ze staršího dorostu, ale i šikovní navrátilci jakou útočníci Martin Hynek (Jiskra Humpolec) nebo Vladimír Szilva (Spartak Polička).

Nejprestižní posázavské derby se světelskými Skláři hrajeme hned v druhém kole doma!

Než přineseme další podrobnosti, seznamte se s termíny základní části sezóny 2016-2017.