ZS - OPATŘENÍ COVID-19

  

 
 

Týden hokeje 2020

 

KLM - Už bez výjimek a v plném obsazení

Včera 8.6.2021 proběhl předsezóní aktiv klubů vysočiny, jež budou letos hrát KLM. Každoroční schůze funkcionářů jednotlivých klubů, měla o proti minulým sezónám, trochu jiný důvod. Zatímco v minulých letech se hlasovalo o tom, že většina klubů Vysočiny bude startovat v jiných krajských soutěžích okolních krajů, letos je situace zcela odlišná a diskutovalo se nad modelem plnohodnotné krajské ligy mužů. Zmizela totiž vyjímka ze soutěžního řádu, která dálval povinost vedení hokejového svazu Vysočiny, uvolnit mužstav do jiných soutěží, pokud se nadpoloviční většina klubů nedohodne na vzniku vlastní soutěže. Při původním rozložení hlasů, kdy 7 mužstev vždy hrálo v jiných krajích a pouze 5 mužstev bylo pro vznik soutěže na Vysočině - bylo nereálné kvalitní vlastní soutěž na Vysočině vůbec někdy zrealizovat. V letošním roce ale Výkoný výbor ledního hokeje v Praze tuto vyjímku zrušil a krajský svaz na Vysočině rozhodnutím STK - nikoho do jiných okolních soutěží neuvolnil. Znamená to tak, že nadcházející ročník, bude startem KLM se všemi kvalitními mužstvy z Vysočiny, z ních někteří budou mít i postupové ambice.       

Aktiv klubů na svém včerejším jednání projednal základní technické normy a proběhlo rozlosování.

Hrát se bude v dvoukolovém systému - základní část 22 kol, víkendy, státní svátky a dvě vložené středy. Do Play-Off KLM  postupují mužstva umístěná po základní části 1.-8.

PLay-Off - čtvrtfinále, semifinále, finále na tři vítězná utkání

Kvalifikace o II.ligu - od 25.3.2022

Pohár Vysočiny - postupují mužstva které se nedostanou do play-off + vyřazení čtvrtfinalisté. 

 

V soutěži budou startovat mužstva:

1. HHK Velké Meziříčí

2. HC Lední medvědi Pelhřimov 

3. SK Telč

4. HC Světlá nad Sázavou

5. HC Ledeč nad Sázavou

6. HC Zubrři Bystřice nad Pernštejnem

7. Moravskobudějovický hokej

8. HC Spartak Velká Bíteš

9. HC Chotěboř

10. TJ Náměšť nad Oslavou

11. TJ Jiskra Humpolec

 

 

Hrací časy na našem domácím stadiónu budou středa od 18:30 hodin a neděle od 17:00. Do soutěže vstoupí naši hokejisté 19.9.2021 od 17.00 proti hráčům HC Spartak Velká Bíteš.

Úplné rozlosování bude zveřejněno v nejbližších dnech.