KLM - Poslední zápas mužů v letošní sezóně

Ledečtí muži po sérii rozpačitých výkonů, kdy měli problém hlavně s disciplínou porazili na domácím ledě Poličku a v neděli 19.2.2017 od 17:00 je čeká poslední soutěžní utkání doma s Chotěboří.

Výsledkem 4:2 zvítězili ledečtí muži na domácím ledě s HC Polička. Po předchozích výsledcích jsou už, ale jasně odsouzeni na samé dno tabulky KLM a soutěžní sezona pro ně v neděli skončí.

Na důvody neúspěchu jsme se zeptali trenéra Milan Egarta.

Do Vánoc jste předváděli celkem atraktivní a dobrý hokej, kdy se dokonce zdálo, že by jste mohli i do play-off. Co se stalo?

Máte pravdu, do Vánoc to mužstvo šlapalo parádně. Výborně se nám podařilo doplnit o dva výborné hráče a perfektního golmana. Bohužel nás srazila vlastní nedisciplinovanost. Asi v nejlepším našem letošním utkání, kdy jsme doma podlehli smolně s Moravskou Třebovou 2:4, Michal Hrabaň vyfasoval disciplinární trest na 5 utkání. Následně vynechání treninků v době Vánoční pauzy - to si trochu vyčítám jako mojí osobní chybu. Prostě tím jsme ztratili možnost rvát se o play-off.

Do play-off to nevyšlo, ale bylo pořád o co hrát ne, měli jste na Poličku 5-ti bodový náskok?

To ano, chtěli jsme se soustředit na turnaj V. Martince, ale zde zase vlastní nediscipilnovanost v domácím klíčovém utkání s Poličkou. Za stavu 3:2 při našem vedení soupeř vyrovnal při hře v sedmi - rozhodčí to museli vidět a přesto uznali. Pak už tam byly zase zbytečné emoce a nedokázali jsme přinutit hráče aby se soustředili jenom na hru. Kdyby jsme hráli dál jako do toho momentu, utkání bychom zvládli. Přišel úplně zbytečný faul našeho nejlepšího útočníka Bohouše Svobody - disciplinární trest a 8 zápasů stop. To nás všechny hodně srazilo. Když máte v rozhodující fázi soutěže dva klíčové hráče jenom na tribuně.

Následně další utkání v Poličce, kdy pískal Hajek - všichni vědí, že tenhle rozhodčí Ledeč nemá rád a stejně mu dáme sami příležitost. Jak to skončilo, debaklem 10:2. Když odehrajete 26 minut ve třech nemůže to skončit jinak. Navíc Havel druhý trest 5+OK. Štěrba 5 zápasů disciplinární trest a Buchta 5 zápasů disciplinární trest.

Já si nechci stěžovat na rozhodčí - oni to také nemají lehké a za většinu si můžeme sami vlastní disciplínou. Jinak to mužstvo, když je kompletní a hraje hokej, tak svou sílu má. Bylo to hlavně o hlavách a ty jsme bohužel chladné neudrželi. Beru to i na sebe prostě tohle je role trenéra a ani my na lavičce jsme tohle nezvládli.

Čeká Vás poslední soutěžní zápas co bude dál?

V neděli máme doma derbi s Chotěboří - jejich forma šla v závěru soutěže hodně nahoru, ale je to poslední zápas a my ho budeme chtít vyhrát. Co bude dál si řekneme až pak -rozhodně to není zase žádná tragédie a mužský hokej se tady bude hrát dál. Jaká to bude soutěž se uvidí - něco se šušká, že budou celorepublikové reoorganizace s ohledem na chystané změny v soutěžích dorostu a zrušení krajských lig juniorů.

To jako že budou nějaké nové soutěže?

Zatím to není moc jasné - pokud to bude jenom trochu možné uděláme všechno proto, aby jsme hráli tuhle soutěž. Kádr je tady určitě na prostředek tabulky a ne na chvost. Navíc na příští sezónu už máme některé další hráče dohodnuté.

Pořád říkáte že hráči jsou tady dobří, není tedy chyba ve vedení??

Asi ano, některé věci jsme určitě neudělali dobře, to si uvědomujeme. Po neúspěchu by asi nastat nějaká změna měla a já s tím souhlásím. K mužstvu příjde určitě nový lodivod - něco už se chystá. Já osobně si myslím, že by to mělo být ještě teď než ročník skončí.

A co bude s Vámi ???

He, he - to ještě nevím. Ne u mužstva pokud bude nový kouč chtít, tak určitě zůstanu a budu mu k ruce. Navíc někdo jim musí přeci brousit brusle Smile. Ale chtěl bych příští rok zase nějakou mládež, ta práce s dětmi mi trochu chybí a letos na mě nic nezbylo. Nějaký 3. nebo 4. třídy by mě bavily. Dětí máme po letošních náborech opravdu hodně a jsou šikovné.