Přečti si a dodržuj !!!

FANOUŠCI         HRÁČI        KLUBOVNA

Přečti si platná opatření!!!

MO-MZ ČR

 
 

Utkání

KLM - Vysočina
1.kolo
HC Světlá nad Sázavou
HC Světlá nad Sázavou
HC Chotěboř
HC Chotěboř
2 : 1
19. 9. 2021
17:00
KLM - Vysočina
1.kolo
HC Ledeč nad Sázavou
HC Ledeč nad Sázavou
HC Spartak Velká Bíteš
HC Spartak Velká Bíteš
0 : 0
19. 9. 2021
17:00
KLM - Vysočina
1.kolo
BK Zubři Bystřice nad Pernštějnem
BK Zubři Bystřice nad Pernštějnem
Moravskobudějovický hokej
Moravskobudějovický hokej
1 : 9
18. 9. 2021
17:30
KLM - Vysočina
1.kolo
HC Lední medvědi Pelhřimov
HC Lední medvědi Pelhřimov
Jiskra Humpolec
Jiskra Humpolec
5 : 3
18. 9. 2021
17:00
 

Týden hokeje 2021

 
 

JUNIOŘI v Ledči letos vlastní soutěž hrát nebudou.

Pátek 27.8.2021 byl poslední možný den, do kdy jsme mohli rozhodnout o bytí či nebytí naší juniorky. Výkonný výbor tak posunul termín konečného rozhodnutí z 16.8. až na nejzazší možný termín. Poslední šance uhasla v sobotu, kdy bylo jasné, že případné akvizice pro náš klub přijdou maximálně 3 a to pouze na střídavý start. V neděli večer, tak padlo rozhodnutí - ledečtí junioři NEBUDOU - nemáme kádr který by je byl schopen hrát. 

Myšlenka postavit vedle mužstva mužů i mužstvo juniorů vznikla už v minulém roce. Zprvu se zdála nereálná z důvodu finančních - jedná se o náklad v řádu několika stovek tisíc korun, ale když se nám během jara a léta potřebné finance podařilo zajistit a pracovalo se s základním kádrem 14 vlastních hráčů, podali jsme přihlášku do soutěže. Soutěž juniorů bývá vždy tak trochu otazníkem, protože v době, kdy se přihláška závazně podává nevíte, jakou soutěž vlastně budete hrát, kdo jsou vaši soupeři a kolik Vás to celé bude stát. Naše mužstvo bylo letos nalosováno do skupiny, kde jsme byli tak trochu ve středu celého soutěžního regiónu se zajímavými deseti soupeři. Tedy soutěž velmi atraktivní, a i s ohledem na dojezdové vzdálenosti přijatelná. Všechno tedy vypadalo dobře. Nástup hráčů do letní přípravy leccos naznačil, že to v době po covidu může dopadnout všelijak. A tak se také stalo. Hned 4 hráči z našeho klubu závodní činnosti u nás zanechali. Dva chtějí hrát někde jinde a jeden bude chodit, když zrovna nebude hrát jinde za kategorii mužů. Po schůzce hráčů, kde se všichni písemně vyjádřili zbylo v kádru 9 hráčů + 2 brankáři. Z toho 2 jsou na výjimku ještě v dorosteneckém věku. Vedení klubu přesto předjednalo dalšího kvalitního trenéra, který by k mužstvu přišel. V průběhu srpna se tedy rozjela jednání o možném doplnění mužstva na hostování z ostatních mužstev v regionu. Tady situaci paradoxně komplikuje vznik KLM mužů Vysočiny, neboť junioři, kteří se nedostanou do extraligových výběrů raději půjdou hrát ligu mužů než ligu juniorů. Podmínkou bylo tedy sehnat 5 hráčů na hostování / nikoliv na střídavý start, kde nemá trenér jistotu do poslední chvíle, zda mu hráči přijedou nebo ne. Tento víkend padla poslední naděje po jednání v Havlíčkově Brodě. Hráče na plnohodnotné hostování nedostaneme. 

Výkonný výbor tedy učinil rozhodnutí - odhlásit se ze soutěže Juniorů. Hráči, kteří měli velký zájem za ledečskou juniorku hrát, budou začleněni do mužstva mužů, kde ještě zvýší konkurenci a po dohodě s trenérem mužů, dostanou šanci bojovat o místo v sestavě našeho 1.mužstva. První přípravu s "áčkem" v Humpolci už odehráli Jindra, Sedláček, Kouba a Brož. Do přípravy s A mužstvem se naplno zapojil i Kuba Egart.  Kluci mají určitě potenciál v mužstvu stabilně hrát a pokud budou trénovat, místo v sestavě získají na úkor hráčů, kteří trénovat nebudou. Petr Souček odchází na hostování do Světlé nad Sázavou výměnou za Jakuba Dundáčka. Našim dorostencům vyjednáme hostování v Pelhřimově.   

"O juniorku jsem letos opravdu hodně stáli. Klub nyní čeká disciplinární řízení a asi pokuta za odhlášení mužstva ze soutěže, ale bohužel víc jsme pro to udělat už nemohli."