KLM - Vysočina
HC Pelhřimov
25. 2. 2024

Bruslení pro školy a školky

Bruslení pro školy a školky ze spádové oblasti Ledečského zimního stadionu vzniklo ve spolupráci radnic a obecních úřadů měst a obcí, mateřských a základních škol a HC Ledeč nad Sázavou. Cílem tohoto projektu je poskytnout dětem základní výuku bruslení. Tyto základy je vhodné s dítětem upevňovat na hodinách veřejného bruslení, kde si dítě může nabyté dovednosti za pochvalné péče svých rodičů procvičit.

BEZPEČNOST DÍTĚTE:

Bezpečnost dětí stojí v průběhu projektu v popředí. Proto je nezbytné, aby děti byly na své hodiny bruslení řádně vybaveny. Řádná výbava:

• Vhodné brusle
  • Helma (hokejovou, lyžařskou, cyklistickou)
  • Pevné rukavice
  • Nepromokavé teplé oblečení umožňující pohyb a odvádějící teplo a vlhkost od těla.
  • Chrániče kolen, loktů, či zápěstí, která se používají na in-line bruslích, je možné používat, nejsou však podmínkou.

DÍTĚTI BEZ RUKAVIC NEBO HELMY NEBUDE UMOŽNĚN VSTUP NA LED!!!

Dítě je povinno nosit na hodiny bruslení vlastní helmu. Pro výjimečný případ zapomenutí je na stadionu několik kusů helem k dispozici.

POJIŠTĚNÍ:

Dítě je v průběhu výuky bruslení kryto zákonným pojištěním školy a současně je kryto pojištěním sportovního svazu jehož je členem HC Ledeč za jehož spolupráce se bruslení dětí pořádá.

BRUSLE:

• Vhodné jsou krasobruslařské nebo hokejové brusle (kanady).
  • Brusle z umělé hmoty - zapínání na přezky nejsou pro výuku bruslení vhodné.
  • Bota na bruslení musí odpovídat velikosti nohy dítěte.

DOPRAVA NA A ZE STADONU:

Dopravu na stadion a ze stadionu zajišťuje příslušná škola nebo školka.

PŘÍTOMNOST RODIČŮ:

Přítomnost rodičů na stadionu je v pořádku, případnou účast na výuce je nutno konzultovat s pořadatelem. Většinou se však účast rodiče na ledě se svým potomkem nedoporučuje.

OBČERSTVENÍ:

Výuka bruslení probíhá v obdobném režimu jako standardní tělesná výchova. Žádné dodatečné občerstvení pro dítě není potřeba. Občerstvení na stadionu v dopoledních hodinách zpravidla není v provozu.

DOPORUČENÁ SPOLUPRÁCE ZE STRANY RODIČŮ:

Pro dítě je nezbytnou potřebou si na kurzech bruslení osvojené znalosti a dovednosti procvičovat. Proto doporučujme rodičům, aby se se svými dětmi pravidelně účastnili veřejného bruslení.

Pokud s časových důvodů rodiče nejsou schopni takové procvičení zajistit, nabízí HC Ledeč 1x týdně školičku bruslení v odpoledních hodinách, kde se mohou děti za účasti instruktorů a dohledu rodičů ve svých dovednostech zdokonalovat.

Cena: Rodiče hradí 30 Kč HC Ledeč za jednu lekci, tedy 300 Kč za 10 lekcí prostřednictvím školy/školky.