Czechicehockey TV

Klubový fotoateliér

ELÉVOVÉ - 4.třídy- Turnaj č. 2

Světlá nad Sázavou 1.10.2016

V sobotu krátce před polednem jsem ve Světlé nastoupili proti domácím. Bojové standardy se chopil Fanda, který je vlastně jediným skutečným čtvrťákem v naší sestavě a dvěma rychlými góly nás poslal do vedení. Kluci po ledě jenom létali a konec třetiny byl za stavu 3:1 stále o dva. Ve druhé třetině jsme měli hru pod kontrolou a do přestávky jsme šli za stavu 6:3. A pak to začalo. Kluci, jako by přestali brusli, kupili chybu na chybu. Šťáva byla pryč a na celý tým, jakoby padla deka. Během chvíle jsme dvakrát inkasovali, a Světlá začala čuchat šanci. Té se chopila a najednou jsme prohrávali 6:7. Naštěstí se podařilo těsně před koncem srovnat a tak jsme šli na nájezdy. Po první sérii to bylo nerozhodně. Čtvrtý nájezd jsme ale neproměnili a soupeř ano. Takže nám nakonec zbyl jen jeden bod. A to jsme ještě vůbec netušili, jak byl důležitý…

V druhém zápase, kde jsme nastoupili proti Pelhřimovu, se zklamání z prvního utkání lepilo klukům na brusle. Rychle jsme dvakrát inkasovali a hezká hra se proměnila v hokej plný malých šťouchanců, háčků a seknutí. Soupeřovu hráči s číslem 47 se taková hra zalíbila a jak jsme se dozvěděli v zákulisí, dovedl naše hráče vyprovokovat i nepříliš slušnými verbálními útoky. Naši neudrželi nervy na uzdě a dvakrát si na tohoto hráče vyšlápli. A to, jak víme, se v naší kategorii nesmí a tak jsme darovali soupeři dva nájezdy. Konečných 8:4 ve prospěch Pelhřimova nebyl nejlepší výsledek, který jsme mohli uhrát.

V posledním zápase s Humpolcem byla patrná tělesná převaha našich soupeřů. Naši se jen s vypětím sil dostávali před soupeřovu bránu. Přesto se nám podařilo dobrou individuální hrou a i dobrým bruslením soupeře částečně přehrávat. Výsledkem toho byly 4 branky v síti soupeře. Na druhé straně hřiště, v obrané fázi se nám ale vůbec nedařilo. To, co jsme hráli dopředu, jsme dozadu prostě nedokázali. Nejde o to, že by se obrana nevracela, ale nepovedeným křižnými přihrávkami jsme několikrát naservírovali puk soupeři, který ihned neomylně skóroval. Několikrát jsme zničehonic propadli za hru a soupeř nás za to potrestal. Opět malý důraz na odraženém puku na brankovišti. A je nutno dodat, že jsme si některými nečistými zákroky vysloužili i pár nájezdů. Bylo z toho deset gólů v naší síti.

Zajímavé na tom všem bylo, že Světlá, kterou jsme již měli na lopatkách, oba další dnešní soupeře porazila poměrně vysokým rozdílem. Tentokrát to asi bylo v hlavách, ale o to cennější je bod z prvního zápasu.