Druhý tréninkový zápas na celé hřiště proti Světlé

Do zápasu jsme vstoupili ideálně a ve 23. vteřině vstřelil David po sólu z úvodní buly první branku. Bohužel jsme krátce na to po zaváhání Matyáše P. v obraně a ne zcela jistém zákroku Martina o vedení zase přišli. Jako kapitán se pak chopil příležitosti Héňa, který navýšil po individuální akci na 2:1. Krátce na to se však dopustil malého, ale odpískaného faulíku v útočné třetině a z nájezdu soupeř opět srovnal.

V dalším průběhu zápasu jsme soupeře individuálně přehrávali. Zde platí pozitivní důraz na přehrávali, ale trochu méně kladný na „individuálně“. Hezké herní momenty, některé i s gólovým zakončením šly po osách David – Héňa a Martin – Táda. Jinak tito jmenovaní a Daník z druhé formace svými individuálními akcemi soupeře přehráli.

Dozadu jsme hráli dobře, ze čtyř inkasovaných gólů byly pouze dva ze hry. Trochu unaveně působila hra beků směrem dopředu, kdy se nedařilo protlačit puk z našich holí na rozjeté útočníky. Beci se snažili puky vyvážet, což v několika případech vedlo k působivým individuálním akcím. Jiřík byl schopen prokličkovat celé hřiště až k soupeřově bráně.  Matyáš se protlačil kolem mantinelu přes tři hráče soupeře až do útočného pásma. Verča několikrát nabrala zezadu rychlost a naše útočníky nechala stát na modré. Jen ty přihrávky, když se nějaká povedla, přicházely pozdě a ne s dostatečnou razancí a přesností.

Dobře působila obranná dvojice Verča a Madla, které soupeřům moc prostoru nedávaly a když Verče jeden ujel a vsítil ten druhý gól ze hry, neváhala a v dalším střídání po hezké akci dopředu přidala gól na naší straně.

Od prvního inkasovaného gólu se pak chytil i Martin v naší bráně, který likvidoval střelecké pokusy Světelských s vysokou mírou jistoty.

Pochvala by měla jít i k „nováčkům“, kteří dnes okusili ostrý zápas na celé hřiště poprvé, Danovi a Romanovi, kteří do týmu zapadli a plnili, co bylo v jejich silách. Sympatické bylo, jak jim ostatní hráči kryli záda. Stejně tak je nutné ocenit práci Tomáše, Mikiho, Filipa a Matěje, kteří na hřišti odvedli mnoho práce.

Tak uvidíme, už se to blíží, první ostrý zápas bude 18.12.2016, kdy k nám přijede Humpolec.