Dorost jsme chtěli, ale v sezóně 2016-17 (ještě) nebude!

V pátek 18.3.2015 se v 17:30 sešel výkonný výbor HC Ledeč nad Sázavou, aby rozhodl jaké kategorie a jaké soutěže obsadí náš klubu v sezóně 2016-2017. Současně se řešilo i trenérské obsazení u jednotlivých mládežnických kategorií.

Diskuse se točila zejména kolem kategorie dorostenců, pro jehož otevření byly vzhledem k počtu ledečských odchovanců v ročnících 2000-2002 velmi dobré předpoklady. V minulém týdnu proto proběhla schůzka se starostou města a ten tuto myšlenku podpořil. Rovněž proběhlo jednání se zástupcem HC Světlá nad Sázavou, kde řada ledečských hráčů v dorosteneckém dresu již nastupovala v letošní sezóně. Jednání s HC Světlá nad Sázavou bylo vstřícné a naprosto korektní s tím, že tamní klub bude respektovat naše rozhodnutí, neboť ledečských hráčů bude při odchodu letošních starších žáků výrazně nadpoloviční většina. Z finančního pohledu otevření kategorie dorostu v Ledči nad Sázavou - je samozřejmě značnou navýšenou zátěží - kdy výkonný výbor řešil v případě otevření této věkové kategorie - odchod ledečských mužů do krajské soutěže na Vysočinu a častečně ušetřené přostředky by tak použil k financování kategorie dorostu. Tato myšlenka s prioritou otevřít dorost byla všemi členy výboru přijata.

Následně proběhla schůzka s rodiči potenciálních hráčů v kategorii dorostu. Byla představena nabídka klubu tuto kategorii hrát, včetně nějaké další formy spolupráce s případnou kategoriií juniorů ve Světlé nad Sázavou. Jediné co nebylo známo bylo jméno trenéra a jeho asistentů -  klub trenéra pro tuto kategorii zatím nemá a byla zatím vytypována dvě jména pro tento post. Jednání vedení klubu a rodičů však přineslo pro klub, ale i pro některé rodiče celkem nečekané rozhodnutí. Většina rodičů a to i z řad hráčů, kteří letos hráli u nás v kategorii starších žáků, nechce v Ledči tuto kategorii hrát a své další působení míří do Světlé n.S. O proti tomu zde byl jeden hlas hráče Světlé, který myšlenku hrát dorost v Ledči podporoval. V hlasování se pro vyslovilo tedy pouze 5, 6 bylo proti a 3 nehlasovali nebo se jejich názor nepodařilo sehnat. Pro výkonný výbor to byl jasný signál, že při uvažovaném modelu 14+2, nelze bez 6-ti hráčů kategorii otevřít.

Co bude s dorostenci v Ledči dál ??

• HC Ledeč tedy kategorii dorostu v sezóně 2016-2017 otevírat nebude
  • HC Ledeč uvolní hráče bezplatně na hostování do Světlé n.S. nebo do jakéhokoliv klubu, který bude soutěž hrát a o hráče projeví zájem
  • Z důvodu odmítnutí možnosti hrát soutěž dorostu doma v Ledči n.S., nebude HC Ledeč činnost hráčů v jiných klubech v této věkové kategorii nijak finančně ani materiálově podporovat.
  • Pro jednotlivce, kterým  se nepodaří sehnat odpovídající místo v následující sezóně a nebudou tak soutěž hrát, pokusí se zajistit možnost treninku v ostatních kategoriích, které HC Ledeč  otevře.
  • HC Ledeč znovu projedná možnost otevření kategorie dorostu pro sezónu 2017-2018  v březnu 2017

Informace z VV HC Ledeč nad Sázavou