HC Světlá nad Sázavou vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2021/2022
Hlavní rozhodčí:Michal Kotlík
Čárový rozhodčí 1:Petr čihák
Čárový rozhodčí 2:Jan Malík
Popis zápasu:Čtvrteční sváteční odpoledne bylo i svátkem hokeje posázavských klubů - hrálo se totiž první letošní derby Světlá : Ledeč v Pracolor KLM Vysočiny. Do světelských Pěšinek si našlo cestu hned 320 fanoušků obou klubů a tak se hrál hokej před parádní kulisou. Nutno uznat, že domácí mají skvělý fanklub, který jim v Ledči můžeme jenom závidět. Utkání začalo přesto velmi smutnou zprávou. Ve čtvrtek ráno totiž odešel do hokejového nebe Míra Sklenář, předseda světelského klubu a nás všech velmi dobrý kamarád. Čest jeho památce. Po úvodní minutě ticha se hned hrál parádní hokej, kde se na obou stranách představila celá plejáda mladých hráčů, kteří kdysi hráli v jednom společném žákovském týmů jež drtil jednoho soupeře za druhým. Skóre utkání otevřel v čase 5:46 Kuba Krajíček, jež střelou švihem nad lapačku Michala Koubského vyhnal pavouky z pravé šibenice. Hosté se z vedení neradovali dlouho. Hned v čase 7:36 trochu nešťastně upadl Patrik Hrabaň na ose hřiště, Ondra Kalenský toho okamžitě využil a vysunul do brejku Tomáše Kratochvíla a tento světelský šikula střelou pod nohy nedal Martinovi Holatovi v naší brance šanci. 1.třetina skončila 1:1. Do druhé třetiny vstoupili naši hráči velmi aktivně a přišli dvě skvělé příležitosti, když hned dvakrát jeli sami na světelského golmana. Michal Koubský ale oba pokusy našich forwardů špičkou betonu vytěsnil. "Nedáš - dostaneš" se splnilo hned v čase 23:46, když se na ledečském brankovišti nejlépe zorientoval mazák Petr Včela a poslal domácí do vedení. Na to odpověděli Ledečáci hned v čase 25:06, kdy předvedli jak se má sehrát situace 2 na 1 Dominik Kittler s Kubou Krajíčkem - dvě přihrávky a zakončení do prázdné branky 2:2. Hosté z Ledče se nestačili ani doradovat z vyrovnání, když je hned po chybě v rozehrávce trestal nejlepší bek domácích - Danda Piskač 3:2. O osudu utkání rozhodla následná přesilovka, kterou domácí využili, když se znovu prosadil Petr Včela -4:2. Ve druhé polovině druhé třetiny znovu přišli vyložené šance, ale neprosadil se ani dravý Sedláček a ani z mezikruží pálicí Křesťan. A když v čase 38:16 znovu probudil svůj střelecký apetit domácí navrátilec Petr Včela bylo o utkání definitivně rozhodnuto 5:2. Třetí třetina se už tak trochu dohrávala, hosté se snažili, ale domácí už se nikam zbytečně nehnali a výborně bránili. V čase 47:09 sice Dominik Skotar objel světelskou branku a snížil na 5:3, ale to už bylo pozdě. Hosté z Ledče sice bojovali až do konce, ale čas se neúprosně krátil. V závěrečné pawer-play už jen upravil na konečných 6:3 - Petr Včela, který tak svým čtvrtým gólem definitivně pečetil domácí vítězství. Ledečtí podali velmi dobrý výkon a přispěli, tak k velice atraktivnímu posázavskému derby.