HC Pelhřimov vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2021/2022
Hlavní rozhodčí:Jan Doležal
Čárový rozhodčí 1:Petr čihák
Čárový rozhodčí 2:Michal Kotlík
Popis zápasu:Ledečtí muži zajížděli na led lídra tabulky Pracolor KLM. Do utkání vstoupili v plné sestavě a s Martinem Holatou v brance. Domácí do utkání vstoupili trochu vlažně a tak úvodní šance měli ledečtí. Domácí golman Kaisershot, ale předvedl několik skvělých zákroků a v úvodní desetiminutovce Pelhřimov několikrát zachránil. První gól dali přeci jen domácí. Valdovi Smolkovi při rozehrávce smolně poskočil puk, rozehrávku zachytil domácí Šulák a otevřel skóre utkání. Obraz hry se ale nezměnil - hosté z Ledče byli aktivní a vyrovnání vyselo ve vzduchu. V čase 12:02 fauloval domácí Vácha a když v čase 13:00 fauloval kolenem pronikajícího Sedláčka domácí Hadrava - dostali hosté příležitost 5 na 3. Tou hosté z Ledče nepohrdli - a v čase 13:41 vyrovnal Skotar. Pokračující přesilovku 5 na 4 domácí sice ubránili, ale 10 sekund po návratu Hadravy poslal hosty do vedení Jarda Doležal. Domácí v závěru třetiny hodně přidali na důrazu a v čase 16:35 střelu Dvořáka těsně před ledečským golmanem tečoval domácí kapitán Votápek. První dějství skončilo 2:2. Do druhé třetiny nastoupili hosté z Ledče podobně aktivně, ale v čase 21:23 opět střílenou přihrávku Dvořáka usměrnil mezi betony ledečského golmana znovu Votápek. Domácí pak změnili styl hry a zodpovědně bránili střední pásmo, navíc v druhé polovině druhé třetiny přišly na straně hostů fauly a spíše obrana vlastní branky - ve 39 minutě opět v oslabení se blýskl ledečský golman Holata, když hned dvakrát zlikvidoval lapačkou výborné šance domácích útočníků. Utkání tak mělo vygradovat až ve třetí třetině a bylo jasné že rozhodovat budou maličkosti. Hra byla spíše o tom neudělat chybu a když už na některé straně chyba přišla excelovali oba golmani. Rozhodnutí přišlo v čase 47:17 - kdy si šel sednout za napadení pronikajícího Vrány domácí obránce Vrátný. Ledeč zavřele domácí hluboko do vlastního obranného pásma a nejdříve skryl střelu ledečský obránce Křišta - domací golman nic neviděl, ale rána skončila těsne vedle levé tyče. V následném střídání přišla ještě lepší šance ale Michal Hrabaň trefil pravou tyč. Přesilovka tak vyšla bez využití. V čase 52:50 úplně mimo hru vyprovokoval domácí Buchta, ledečského obránce Patrika Hrabaně, rozhodčí ale viděl až jeho oplácení a poslal ho na 2 minuty za sekání. Přesilovku tak hráli domácí a zámek se tentokráte konal v obranné třetině Ledečáků. Hosté přesilovku sice ubránili ale tlak domácích tentokráte vygradoval až do času 54:37, kdy utkání rozhodl z pravého kruhu domácí Hadrava. Ve stejném čase neudržel nervy na uzdě Michal Hrabaň a poroučel se na 2 min. za krosček. Navíc v čase 55:25 fauloval ledečský Kittler a domácí vítězství tak pojistil v další přesilovce v čase 56:36 domácí obránce Mečiar, který prostřelil hradbu těl před golmanem Holatou - 5:2. Utkání se pak už jen dohrávalo a domácí v závěru ještě přidala 6 gól. I přes porážku podali naši kluci dobrý bojovný výkon, k bodům chybělo trochu štěstí a pevnější nervy v koncovce utkání.