HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Moravské Budějovice - detail zápasu

Sezóna: 2020/2021
Hlavní rozhodčí:Pavel Brýdl
Čárový rozhodčí 1:Jan Malík
Čárový rozhodčí 2:Aleš Kocman
Popis zápasu:Naši starší žáci měli minulý týden odložené utkání a tak vstoupili do mistrovské soutěže až tuto sobotu. V ATOS aréně přivítali mužstvo z Moravských Budějovic. Od úvodního buly se hrát oboustranně vyrovnaný hokej, kdy v první třetině excelovali zejména brankáři. Naši kluci výborně bruslili, ale nemohli se dlouho prosadit přes urostlé obránce Žihadel. První třetina skončila bez gólu, když se na konci třetiny vytáhl Petr Hušek v naší brance, při likvidaci několika dobrých šancí hráčů Budějovic. Ve druhé třetině se tempo ještě zvedlo a bylo jasné, že kdo vydrží bruslit vyhraje. V čase 22:54 fauloval Michal Žatečka a nabídnutou přesilovku hosté využili. 0:1. Domácí, ale obdržená branka nastartovala ještě víc a v rozmezí 28. minuty skóre utkání otočili. Akci založil Honza Kourek, do třetiny zatáhl Jinřichovský a do odkryté branky zakončil Grabowski. Druhý ledečský gól vypracoval Roman Lebeda, který se dostal za brankou soupeře na kotouč, posunul jej před budějovickou branku a důraz na brankovišti prokázal zakončující Krajíček 2:1. Navíc o dvě minuty později zakončil ukázkovým blafákem Matěj Jindřichovský 3:1. Třetí třetina začala pro naše barvy parádně. Z obrany zaútočil Jan Fišer, svou střelu skryl za nohy obránce a golman z Mor. Budějovic viděl kotouč až když zapadl do sítě. 4:1 - Hosté se snažili, ale domácí dobře pozičně bránili. Kritická chvíle přišla ještě v 51. minutě ,kdy hosté dostali dlouhou přesilovku 5 na 3. Ubránili jsme jí ale skvěle a tak se po závěrečném hvizdu začali kluci radovat z prvních letošních bodů.