HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Skuteč - detail zápasu

Sezóna: 2020/2021
Hlavní rozhodčí:Vít Stehlík
Čárový rozhodčí 1:Jaroslav Žák
Čárový rozhodčí 2:Jiří Souček
Popis zápasu:Na první restart ledečského mužského hokeje vlivem opatření COVID-19 z minulého čtvrtku nemohli diváci a tak se utkání odehrálo v komorní prostředí s prázdnou ATOS Arénou. Hoste ze Skutče přijeli tentokráte v rozhodně jiné sestavě než do přípravného utkání. Domácí ale vstoupili do utkání velmi dobře a hned druhé střídání naší první lajny skončilo gólem, když ledečský účet v KLM otevřel kapitán Víťa Křesťan. Naši kluci se snažili tvořit soupeř hrál velmi jednoduše a hrozil zejména z brejků. Ostrá šance soupeře vznikla po námazu jednoho z našich beků, ale Martin Holata v naší brance vytáhl parádní zákrok. Ledečtí dobývali branku Skutče ale finální nahrávka se nedařila. Navíc v čase 17:17 opět po chybě naší třetí obrany vyrovnal Zoulik 1:1. V čase 18:08 putoval na trestnou lavici za hákování skutečský obránce Štirský a za minutu naše přesilovková formace poskytnutou výhodu využila. Akci zrežíroval na modré čáře Doležal, posunul na Vítka Křesťana a ten nakreslil finální nahrávku do prázdné branky na Patrika Hrabaně. 2:1 Jak skončila první třetina, tak začala třetina druhá. V čase 20:32 fauloval hráč hostí Nevole a v další přesilovce zvýšil už na 3:1 Jarda Doležal, když bombou od modré nejprve sestřelil jednoho z obránců Skutče a následně dorazil odražený kotouč do levé šibenice. V čase 28:46 přidal svou druhou branku Patrik Hrabaň, asistence Jarda Doležal 4:1. Následně v čase 34:16 hosté snížili na 4:2 . Domácí si ale třígólové vedení vzali hned zpět - kdy akci založil Filip Klofáč, asistoval Křesťan zakončujícímu Jardovi Doležalovi. Třetí třetinu už naši kluci odehráli trochu profesorsky a soupeř nás vytrestal v čase 51:35 snížil na 5:3 Klusoň. Až po tom zase naši trochu přidali ale dvě obrovské šance zlikvidoval golman Hostů. Po prvním kole si tak ledečtí připsali plný počet bodů.