Rytíři z Telče vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2019/2020
Hlavní rozhodčí:Jakub Lupač, Jan Lupač
Čárový rozhodčí 1:
Čárový rozhodčí 2:
Popis zápasu:Zápas s aktuálním lídrem letošního ročníku ligy mladších žáků, přinesl parádní podívanou. Naši kluci, kteří v pátek odpoledne odehráli velmi těžké utkání s Duklou Jihlava, chtěli potvrdit dobrou formu a na "Draky" s Telče se vytáhnout. Bohužel do utkání jsme nastoupili ochuzení hned o tři hráče. Parádní hokej se ale hrál hned od první minuty. Naši borci do utkání vlétli jak uragán, a domácí držel hlavně brankář Chalupa. Na druhé straně Peťa Hušek v naší brance předváděl také skvělý výkon a tak ke změně skóre došlo až v čase 14:25, kdy střelu Jirky Frantla od modré tečoval do šibenice Tadeáš Egart a domácí golman byl bezmocný. 0:1. Hosté se, ale z vedení neradovali dlouho, hned za minuty vyrovnal domácí Dubec. První třetina tak skončila 1:1. Parádní hokej pokračoval i ve druhé třetině. Za domácí hrozil hlavně Arel Albert - na tuto hvězdu si kluci celý zápas museli dávat velký pozor a do půlky utkání se jim to dařilo. Ve druhé části zápasu se bohužel začala projevovat únava z předchozího utkání s Jihlavou . Dva fauly domácí potrestali, když se pravě Albert vždy v závaru na našem brankovišti prosadil . Domácí utekli až na skóre 3:1. Ještě do přestávky, ale snížil Matěj Jindřichovský a bylo znovu o co hrát.3:2. V kabině trenéři naše borce spíše hecovali, dobře fungující hra měla slušné parametry, tak to bylo spíše o tom vydržet až do konce. Úvod třetí třetiny nám ,ale nevyšel pokrtačující přesilovku ještě z druhého dějství domácí znovu využili a když za další minuty zvýšil Albert už na 5:2, začalo nám utkání utíkat. Když další přesilovku ve 46. minutě domácí znovu využili 6:2 zdálo se být rozhodnuto. Hosté si vzali oddechový čas a utkání rozhodně nezabalili. Skvělé vzepnutí všech hráčů, kteří v sobě našli ještě poslední zbytky sil, znamenalo totální ofenzivu až do konce zápasu. V čase 47:34 vybídl ke gólu Tadeáše Egarta, krásným pasem Matěj Jindřichovský, 6:3. V čase 49:33 znovu první lajna zamkla domácí ve třetině a po skvělém napadání znovu Tadeáš Egart snížil už na rozdíl dvou branek 6:4. Ve druhé části závěrečného dějství se činila i druhé ofenzivní formace. Matyáš Průdek s Mikulášem Hortem byli snad 3x blizoučko ke gólu, ale chybělo snad trochu štěstíčka a skvělý golman Chalupa. V závěru utkání, kdy už jsme hodně útočili a naše dvířka do obrany byla trochu volnější předvedl dva famózní zákroky i ledečský golman Petr Hušek, když dvakrát za sebou zlikvidoval do lapačky samostatné nájezdy telčských útočníků. Rozhodnutí přišlo z hole nejlepšího hráče domácích Alberta - který znovu po shrumáži doklepl vypadnutý kotouč. 7:4. Naši kluci dřeli až do konce zápasu, ale další gól už nepadl. Přesto, že v utkání padli diváci je odměnili dlouhým potleskem ve stoje. K pochvale se samozřejmě přidali i trenéři se závěrečným pokřikem " Doma je porazíme!".