HC Dukla Jihlava vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2018/2019
Hlavní rozhodčí:Jakub Kavčí, Michal Suchy
Čárový rozhodčí 1:
Čárový rozhodčí 2:
Popis zápasu:Ledečtí žáci odehráli o víkendu hned 2 mistrovská - v sobotu hostovali na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě. Před utkáním trenéři trochu zamíchali se sestavou a byla z toho celkem zajímavá bitva. Kluci se jihlavského favorita nijak nezalekli a v úvodu utkání měli hned několik dobrých příležitostí. Přesto šli do vedení domácí - v čase 6:36 otevřel skóre Staněk. Jihlavská radost, ale netrvala dlouho v čase 07:01 vyrovnal po akci Matyáše Průdka, Adam Štěpánek - 1:1. V čase 8:55 byl na trestné lavici Honza Zálešák a domácí přesilovku v čase 10:47 využili -2:1. Za dvě minuty však bylo znovu vyrovnáno - ve středním pásmu vybojoval kotouč s chutí hrající Matyáš Průdek a svou střelou do víka nedal golmanovi Jihlavy šanci - 2:2. První třetinu nakonec přeci jen vyhráli domácí, když byl neobsazený jihlavský útočník na našem brankovišti a prostřelil Tomáše Růžičku v naší brance -3:2. Osud utkání se lámal v polovině zápasu - v čase 28:33 - Matěj Jindřichovský vyrovnal na 3:3, ale domácí si hned za 30 sekund vzali vedení zpět 4:3. Na víc v čase 31:21 využili další nabídnutou přesilovku 5:3 a když v čase 34:04 zvýšil domácí Jindřich už na 6:3, zdálo se být rozhodnuto. Zbraně ale Ledečáci rozhodně nesložili - vyměnili golmana a zvýšili na obrátkách v napadání. A na jednou tu bylo spoustu dobrých šancí - Matyáš Průdek hned dvakrát rozezvoněl jihlavskou tyč, Matěj Jindřichovský po dobré souhře s Tádou Egartem jen těsně minul pravou tyč. Do kabiny jsme šli ale přesto s třígólovou ztrátou. Do sestavy jsem nijak nesahali, kluci všichni bojovali a chtěli s utkáním ještě něco udělat. V čase 43:38 Mikuláš Hort vybojoval souboj ve středním pásmu - posunul na Matěje Jindřichovského - ten nahrál Tádovi Egartovi, který vykřesal ještě jiskřičku naděje - 6:4. Bohužel v čase 46:00 domácí zvýšili znovu na rozdíl tří branek -7:4. Kluci bojovali až do konce v 54. minutě znovu snížili Daník Solník 7:5. V závěru jsme ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale výsledek už se nezměnil. Kluci dostali po zápase i přes prohru pochvalu - výkon byl slušný a je příslibem do dalšího zápasu.