HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Litomyšl - detail zápasu

Sezóna: 2017/2018
Hlavní rozhodčí:Kukeně Tomáš
Čárový rozhodčí 1:Souček Jiří
Čárový rozhodčí 2:Přichystal David
Popis zápasu:Domácí Ledeč má pořád problémy se základní sestavou a některé opory pořád trápí zdravotní komplikace. Chybí útočníci a zejména centři , Bambula, Hubert a potrestaný Marian Havel. Někteří další hráči do utkání nastoupili i přes zdravotní trable a nedoléčené šrámy, ale ti kteří jenom trochu mohli, tak se přišli bít za ledečský dres. Domácí Ledeč : Sochor, Březina - Zmrhal, Hrabaň, Zigmund, Zelený, Šimůnek, Vala - Svoboda, Krajíček, Bernard, Vantuch, Havel Lukáš, Štěpán, Brýdl , Blažek Hosté Litomyšl: Kalousek, Klička -Polák,Bláha,Jankovský, Kovář, Škliba, Mečiar, Dvořák, Solnička, Novotný, Skoumal, Barkoci, Zahradník, Bor, Voříšek, Vomočil, Musil, Pilavka, Budina Do utkání vstoupili lépe hosté, kdy od úvodu hýřili pohybem a první střelu na branku likvidoval Michal Sochor v naší brance. Ovšem v čase 1:25 našel Honza Štěpán na modré zatoulaného Lukáše Havla a ten otevřel skóre. 1:0. Nápor hostů se tak na několik minut otupil a domácího pozorného golmana prověřili spíše střelami z dálky. Vyrovnání přišlo v čase 13:01, když přišla zbytečná chyba v rozehrávce a srovnal Budina 1:1. Hosté se ještě pořádně nestačili ani radovat, když už za 35 sekund znovu poslal dovedení domácí Lukáš Havel. 2:1 V závěru třetiny přeci jen tlak hostů zesílil, ale skóre se už do první sirény nezměnilo. Druhé dějství začalo podobně jako úvod utkání - hosté domácí zatlačili do obraného pásma, a situace ze druhé minuty první třetiny se opakovala jak přes kopírák. Čas 21:27 - a Lukáš Havel zkompletoval Hat-trick 3:1. V čase 23:12 přišla nejhezčí akce celého utkání, kterou založil Honza Zelený, když ve středním pásmu našel Vantucha, ten potáhl do pásma, posunul na levou stranu na Lukáše Havla, který naservíroval přihrávku do prázdné brány Honzovi Štěpánovi a z hlediště se poprvé ozval hlasitý potlesk. 4:1. Pak, ale přišla další nepříjemnost - zranil se obránce Michal Hrabaň a trenéři museli začít hodně improvizovat - základní složení obraných dvojic se rozpadlo a na hře to bylo okamžitě znát. Do zápasu je vrátila sada dvou vyloučení v rozmezí 27. až 30 minuty. Druhou početní výhody kdy za katrem seděl Filip Šimůnek , dokázali využít po deseti sekundách - na 4:2 snížil znovu Budina. V čase 35:43 při vlastní přesilovce jsem se nechali trochu příliš strhnout útočením a do otevřené obrany pustili duo Skoumal-Barkoci, kdy druhý jmenovaný snížil na rozdíl jedné branky. Závěr třetiny byl ve znamení náporu domácích, když hosté nestačili prostřídat a jak první tak druhá ledečská formace na dlouhé minuty svírala hosty hluboko před golmanem Kalouskem. Zde byl vidět zejména Bohouš Svoboda a Marek Vantuch, které v útočném pásmu podpořili beci Zelený a Zigmund. Gól z toho ovšem nepadl a druhá třetina tak skončila 4:3. Závěrečné dějství bylo spíše bojem a vůlí vydržet. V čase 44:14 - jsme zbytečně zahráli kotouč do vlastní třetiny, přišli o něj a Barkoci vyrovnal 4:4. S tím se ovšem nesmířil Lukáš Havel a v čase 48:46 znovu poslal domácí do jednogólového vedení 5:4. V čase 49:41 ale znovu vyrovnal Vomočil. 5:5. Domácí se rvali o první body a výbornou příležitost si vypracoval opět Bohouš Svoboda, který přebruslil obránce hostí a možná trochu faulován už nedokázal dostat kotouč za Kalouskova záda. V čase 54:31 jsme dostali výhodu přesilovky, která rozhodla o osudu utkání. V pravém rohu si vyměnili puk Honza Zelený s Lukášem Havlem, ten vystřelil z prostoru kruhu, golman Kalousek pouze vyrazil a do odkryté branky nekompromisně zakončil Marek Vantuch 6:5. Drama však ještě nekončilo v čase 57:26 odešel na trestnou obránce Zigmund. Oslabení kluci nejen že ubránili, ale Pavel Zmrhal našel přesným pasem znovu na modré Lukáše Havla a ten zvýšil v oslabení na 7:5. Hosté sice při power-play snížili ale výsledek 7:6 už si domácí pohlídali. Tohle byla ta nejlepší možná odpověď a diváci se hráčům odvděčili dlouhým potleskem! Jediným černým puntíkem za vydařeným večerem, je zranění kolene obránce Michala Hrabaně, který utkání nedohrál a znovu tak rozšíří lavičku našich marodů - zítra se snad uvidí na jak dlouho.