HC Spartak Polička vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:
Čárový rozhodčí 1:
Čárový rozhodčí 2:
Popis zápasu:Na utkání do Poličky odjelo naše mužstvo bez 5-ti hráčů základní sestavy a někteří hráči po týdení pauze bez ledu. Inu chřipková epidemia postihla i naše muže. Ještě v pátek na treninku bylo k dispozici jen 8.hráčů, ale utkání jsme překládat nechtěli. Bohužel na našem výkonu to bylo markantně vidět. Chyběla nám tentoktrát kreativita v útoku a střelec, který by to vzal na sebe. Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně a a hned první střídání přineslo tři střely na Zeleného branku. Celkem nám fungovalo zakládání útoku i přechod do útočného pásma. Bohužel v čase 04:30 jsme ve vlastní třetině špatně bránili souboj dva na dva - domácí Poul nám vyjel z rohu a postrčil na Zobače a ten na dvakrát překonal Dacvida Vacka v naší brance. Obdržený gól nás trochu utlumil a domácí dostal do "sedla". Už před zápasem jsme říkali, že utkání rozhodnou přesilovky a že ve hře 5 na 5 nás domácí nepřetlačí. Bouhužel hned v 9. minutě domácí dostali tuto výhodu a to dokonce dvojnásobnou. Paradoxně při vlastním oslabení 3 proti 5 vypíchl Jirka Bambula kotouč obráncům, ve středním pásmu nabral ryclost a už ho nikdo nezastavil 1:1. Zbytek přesilovky jsme ubránili. Dostali jsme se znovu do hry. V čase 12:46 po vhazování ve vlastní třetině jsme pozdě přistoupili ke střílejícímu obránci Dvořákovi a jeho střelu těsně před Vackem tečoval Jindra 2:1. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit ještě aktivně. Hned na úvod jsme dostali výhod přesilovky, ale za celou dobu jsme se nedostali pořádně ani do třetiny. Ba naopak soupeř nám nepřesnou rozehrávku zachytil a nájezd 2 na 0 přesně zakončil. 3:1. Třetí branka nás znovu hodně srazila a prvních deset minut druhé třetiny jasně patřilo domácím. Až pak se naše hra zase zlepšila. Mužstvo znovu nastartoval svou bojovností Pavel Beneš, který usilovně držel útočnou modrou a po jeho křižném pásu dostal paradní pobídku Štěrba. Bohužel střelou z voleje trefil přesně lapačku domácího golmana. Závěr druhé třetiny jasně patřil našim hráčům, bohužel bez kýženého efektu. Do třetí třetiny trenéři stáhli hru už jen na dvě formace. A tak jak skončila druhá třetina začla ta třetí. Tlak vygradoval v čase 45:01, kdy střelu aktivního Pavla Beneše tečoval Víťa Křesťan 3:2. Naše usilovná snaha o vyrovnání zhasla v čase 50:48 - kdy vyfasoval Pavel Beneš 2+2 minuty a ještě před koncem jeho druhého trestu trochu zbytečně podrazil Michal Hrabaň domácího forwarda. Druhou přesilovkou 5 na 3 už domácí nepohrdli a v čase 54:55 zvýšil na rozdíl dvou branek domácí kapitán Vápeník. Do konce zápasu zbývalo ještě 5.minut a stále bylo o co hrát. Tuhle skutečnost ale ukončilo trestné střílení po záchranné brzdě Filipa Šimůnka, když na konečných 5:2 upravil skóre Boháček 5:2. Utkání se těžko hodnotí - posledních 14 dní jsme pořádně netrénovali, někteří jsou po nemoci, někteří s tím ještě bojují. Ti co na utkání přijeli odehráli utkání celkem slušně. Někteří hráči si hrábli až na dno - vyzdvihnout je potřeba hru Pavla Beneše a Jirky Bambuli, kteří tam nechali všechno. Bohužel, kvalita v útoku nám chyběla a bylo to hodně znát. Utkání rozhodla opět naše nedisciplinovanost v rozhodujících momentech.