HC Litomyšl vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Veselý Jiří
Čárový rozhodčí 1:Říha Jaromír
Čárový rozhodčí 2:Vepřovský Martin
Popis zápasu:Do dalšího zápasu v Litomyšli jsme nastupili o dva muže v lepší sestavě než ve středu, ale obránci stále chyběli. Domácí byli táké v lepší sestavě a utkání mělo úplně jiné parametry. Zatímco ve středu to bylo v poklidném tempu, tentokrát to byl "kvapík" - bohužel hlavně ze strany domácích. Vstup do utkání senám vůbec nepovedl a zatímco ve středu jsme měli v první třetině 4.tutovky, tentokrát jsme měli v první třetině jedinou střelu na branku. Soupeř nám více nedovolil a na ledě jasně dominoval. Už v čase 1:36 se uvedla dvojice Dvořák - Pilavka, kdy sehráli akci až do prázdně branky 1:0. Hned vzápětí v čase 2:27 trefil přesně šibenici Skoumal. V čase 2:54 přišla naše jediná střela na branku v první třetině - Bambula našel na mezikruží Mariana Havla a za jeho dělovkou na lapačku se Kalousek jen ohlédl 2:1. Naše snížení, ale domácí nikterak nezabrzdilo. Velmi dobrou rozehrávkou a přesnými rychlími nahrávkami naší past ve středním pásmu doslova rozcupovali. V čase 5:41 znovu trefil Pilavka 3:1. Kombinační hře do které se zapojovali aktivně i obránci domácích jsme vůbec nestačili a polovině první třetiny zvýšil už na 4:1 Budina. A do konce první třetině ještě zvýšil asi nejlepší hráč domácích Tomáš Mečiar už na 5:1. Do první přestávky to byla pořádná sprcha. Chybělo nám nasezení v osobních soubojích a rychlejší přístup v obsazování hráčů - to vše jsme museli zlepšit. Slov v kabině bylo až tolik, že jsme nestihli včas nastoupit a vyfasovali tak hned na úvod 2.min za zdržování hry. Přesilovku jsme ubránili. Snažili jsme se zrychlit, ale na soupeře to přesto nestačilo. Hráli velmi dobře a dále hýřili pohybem. Další branku přidali v čase 28:55 - Barkóci 6:1. Utkání bylo rozhodnuté na žádný odpor jsme tentokráte neměli. V čase 32:02 - zvýšil na 7:1 Půlpán a v čase 34:53 tentýž hráč na 8:1. Po dvou třetinách už to bylo o to jen utkání důstojně dohrát. Do třetí třetiny jsme dali zpátky k sobě útočníky Křesťana, Havla a Štěpána a do první šel místo zraněného Bohouše Svobody - Bohouš Krajíček. Hlavnička se přesunul do obrany. Hra se z naší strany zlepšila, ale nutno uznat že soupeř už trochu ubral. V čase 40:30 se po střele Šterby dostal k dorážce Bohouš Karjíček a korigoval na 8:2. Účet utkání uzavřel domící Procházka 9:2. Zápas se nám nepovedl a soupeři nám znovu začali utíkat. Hráči mají do 26.12. volno a pak nás čekají ostré 3. treninky před domácím utkáním s Poličkou. Tam už musíme bodovat.