HC Litomyšl vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:VEselý Jiří
Čárový rozhodčí 1:Souček
Čárový rozhodčí 2:Málek
Popis zápasu:Poslední kolo základní části KLM v Litomyšli se nám vůbec nepovedlo. Byl to klasický den, kdy se nedaří vůbec nic. Začalo to zdržením už na odjezdu, pak další zdržení vlivem špatného počasí, nestihnuté rozbruslení a totální mizérie v koncovce. Domácí devátá Litomyšl měla na desátou ledeč tři body - tedy hrálo se velmi důležité utkání, kdy jsme mohli našeho soupeře bodově dotáhnout. Do zápasu jsme šli bez 5.ti opor základní sestavy a bulo to neskutčně patrné. Ale ani domácí Litomyšl nešla do utkání v plné sestavě a její souspisku doplnili dokonce dva brusliví dorostenci ročníku 2000. Do utkání ikdyž bez rozbruslení jsme vstoupili celkem aktivně, hned v úvodu zachytil Marek Havel rozehrávku a sám uháněl na Kalouska - ten ho, ale vychytal. Stejná situace se opakovala při střídání druhé formace, kdy s jasnou šancí podobně naložil Štěpán. Naše marnost v koncovce byla předvojem dalšího vývoje utkání. Domácí přidali a zejména naší třetí řadu dostali pod obrovský tlak. V obraně, kde znatelně chybí Hrabaň s Benešem nám nešla rozehrávka, puky jsme od sebe divně odhazovali. Když soupeř ucítil, že dneska to s naší hrou nebude tak horké, začal sám tvořit a zaslouženě se ujal vedení. Včase 7:25 našel Pilavka volného Dvořáka a bylo to 1:0. Druhý gól jsme v podstatě domácím darovali - zcela chyběla organizace hry ve vlatsním pásmu, kdy jsme nedokázali jednoduchý kotouč vyndat ze třetiny - Pilavka 2:0. Do konce třetiny jsme měli ještě další dvě tutovky, kdy jen na golmana Kalouska znovu Havel a následně Štěrba, ale znovu si na něm vylámali zuby. Do druhé třetiny jsme chtěli výrazně zvýšit tempo utkání - nemohli jsme se do toho vůbec dostat, hra byla bez nahrávky a vůle v osobních soubojích. V čase 24:04 posunul Marek Havel na Honzu Štěrbu a střela švihem pod vyrážečku prošla až do sítě 2:1. V následujících 6.ti minutách jsme ještě více přitlačili ale v koncovce jsme byli tragičtí. Nedáš dostaneš se potvrdilo v čase 33:27, kdy po naší šanci skóroval na druhé straně Fajfr. 3:1 Zmar pokračoval - hned v následujícím střídánní se znovu prosadil domácí Pilavka a zvýšil na 4:2. Hned o minutu později sice snížil Marian Havel, který s Hubertem a Štěpánem v rotacích zamotali všechny domácí včetně golmana Kalouska. 4:2 Druhá třetina skončila tímto stavem. Do třetí třetiny jsme udělali jednu změnu Bohouš Krajíček se posunul do obrany a hru jsme stáhli pouze na dva útoky. Dnes se ale nedařilo nic z dobrých šancí jsme nevytěžili nic a když v čase 54:42 Dvořák zvýšil už na 5:2 bylo v našich hlavách rozhodnuto - na další odpor už jsme rezignovali. Soupeř ještě dvě branky přidal a utkání tak dopadlo 7:2. Škoda - soupeři nám znovu bodově utekli. Napravit to kluci můžou už v neděli, kdy jedeme do Litomyšli znovu. Doufejme, že to bude upně jiné utkání a náš výkon bude 100% lepší.