HC Chotěboř vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Sedlák Miroslav
Čárový rozhodčí 1:Říha Jaromír
Čárový rozhodčí 2:Vepřovský Martin
Popis zápasu:Už 20. kolo KLM zavedlo naše hokejisty na led chotěbořských "Lvů" - soupeř do utkání nastoupil v hodně oslabené sestavě - kdy jim chybělo hned 6 obor základní setavy ( chyběli Veselý, Vácha, Heřmanský, Dvořák, Činčila B., Hajšman ) a ještě v pondělí večer se v zákulisí jednalo o případném odložení utkání. Nakonec svoji sestavu doplnili dravým mládím z řad juniorů a na střídavý start Filipem Benešem z "A" týmu havlíčkobrodského BK. Největším esem domácích tak zůstal Matěj Pešek v brance. Hosté z Ledče n.S. přijeli kromě zraněného Křesťana v kompletní sestavě i s Pavlem Benešem, jehož tvář po zásahu kotoučem v minulém kole ozdobila mřížka na helmě. Už rozbruslení naznačilo, že roli favorita utkání by měla asi převzít Ledeč. Hned první střídání přetavil ve 100% tutovku útok Zadražila, ale dvojice Šterba, Svoboda na domácího golmana nevyzrála. Domácí se nikam nehnali a s taktikou, kterou obvykle předvádí naše mužstvo trpělivě čekali na rychlý protiútok. V čase 2:06 jim jedna takováto akce parádně vyšla. Když ve středním pásmu zachytil kotouč domácí Šimon Činčila, posunul na Hospodku, dravého Filipa Beneše, Bohouš Krajíček neuhlídal a z přesně načasované přihrávky křížem až za naší obranu otevřel skóre 0:1. Ledečtí řádně přidali a vytvořili si následně řadu příležitostí - domácí hodně držel Matěj Pešek. Vyrovnání přišlo v čase 14:05, když Pavel Zmrhal zablokoval rozehrávku domácích - posunul na Bohouše Krajíčka, který trefil nad lapačku Peška 1:1. V první třetině jsme byli výrazně lepší a domácí jsme přestříleli 15:5. Do druhé třetiny jsme chtěli pokračovat v tlaku, ještě zvýšit v důrazu napadání a pokusit se gólově odskočit. Bohužel nám nevyšel vstup dotřetiny a hned za 45 sekund od zahájení druhé dvacetiminutovky to bylo 2:1 - chyba v rozehrávce a Filip Beneš prostřelil brankáře Vacka. Soupeře jsme znovu zatlačili a vyrovnání přišlo v čase 34:58, kdy při přesilové hře vymyslel gól pro Honzu Štěrbu krásnou nahrávkou Zadražil. Na konci druhé třetiny jsme konečně skóre otočili - Michal Hrabaň vysunul do nájezdu Davida Huberta 2:3. Do poslední třetiny jsme chtěli vstoupit už bez chyb a utkání rozhodnout. Oslabení domácí tentokráte sílu přetlačit naše řady neměli a když v čase 55:38 zvýšil Honza Štěpán na 2:4, zdálo se být rozhodnuto. Bohužel jsme si tuto myšlenku vzali asi až moc a po chybě v rozehrávce o minutu později snížil Klofáč 3:4. V závěru to ještě domácí zkusili v šesti, ale rozehrávku jsme dvakrát zachytili - Bohouš Svoboda měl na holi rozhodnutí ale trefil ze středního pásma pouze tyč. Utkání tak zkončilo 3:4. Jsou to důležité body, ikdyž předvedená hra z našeho pohledu moc kvalitní tentokrát také nebyla. " Na roli favorita, který by měl tvořit přeci jenom zažitou nemáme a na některých to trochu sedělo jak deka".