HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Chrudim - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:VEselý Jiří
Čárový rozhodčí 1:Hrabal Ladislav
Čárový rozhodčí 2:Brokeš Tomáš
Popis zápasu:V důležitém domácím utkání svedl los naše hokejisty proti hostům z Chrudimi. S tímto soupeřem hrajeme vždycky dobrý hokej a kdo přišel včera do ATOS arény musí nám dát za pravdu. V ledečské sestavě chybí stále zraněný obrance Pavel Beneš. Do utkání už mohl naskočit nový útočník Jirka Bambula, kterému ještě v minulém utkácní chyběla potvrzená registrace. Útočné formace, tak konečně nastoupily v nejsilnějším složení. Do branky šel David Vacek a opět byl základním pilířem předpokládaného úspěchu. Soupeř nastoupil také v plné síle s Amentem v brance. A začolo se hned od podlahy. Rychlé bruslení a řada osobních soubojů to je hra která vždycky zdobí chrudimský hokej - hosté začali náporem se snahou rychle získat vedení. Naši hráči, ale v bruslení nijak nezaostávali, ba naopak rychle otáčeli hru snažili se jednoduše přejít do pásma soupeře. A byli to právě ledečtí, kteří si od 6. minuty vypracovali snad 3 parádní šance. Tu první rozjel Bohouš Svoboda, který se po levém křídla prodral až před Amenta, který jeho pokus vytáhl levým betonem mimo tři tyče. Vzápětí svůj důraz v napadání předvedla nově sestavená formace Hubert - Bambula - Havel Marian, když v pravém rohu vydolovali kotouč krátká výměna a náš kapitán vyjíždí do mezikruží a pokladá chrudimského golmana, který ale na poslední chvilku vytahuje parádní zákrok proti do sítě letícímu kotouči. Hned o minutu později při střídaní druhé formace získal kotouč ve středním pásmu Michal Hrabaň a jeho dělovku vytáhl Ament hlavou nad branku. Chrudimskému golmanovi muselo v hlavě zadunět ještě jednou při pokusu Mariana Havla, ale opět bez gólového efektu. V čase 15:40 ale hosté udeřili na druhé straně po krátkém závaru před naší brankou, kdy náš golman vytáhl také několik parádních zákroků se ale k dorážce dostal chrudimský Kopečný a otevřel skóre 0:1. Hosty gól samozřejmě posvzbudil a závěr první třetiny měli více ze hry zase hráči od Chrudimky. Stav se už ale do přestávky neměnil. Taktika do druhé třetiny byla z naší strany podobná, jen jsme chtěli přidat na důrazu v osobních soubojích a lépe čistit naše brankoviště. Chrudimská hráz ve středním pásmu nám dělala problémy a do třetiny soupeře jsme se dostávali jen nahozením kotouče, přesto jsme trpělivě čekali na své šance. V čase 31:20 jsme dostali přesilovou hru po faulu Haltucha. Naše třetí lajna podpořená obranci Zmrhalem a Hrabaněm ji využila zs 17 sekund. David Hubert dobře přidržel kotouč, našel krátkou nahrávkou Mariana Havla, který tvrdě vypálil a skvělou práci na brankovišti předvedl Jirka Bambula, který pohotově dostal odražený kotouč do sítě 1:1. Chrudimští opět přidali vytvořili si dobré šance tu největší, kdy z pravého křídla střílel švihem Dobiáš lapil fantastickým zákrokem lapačkou David Vacek v naší bráně. Těsně před druhou prestávkou orazítkoval břevno Amentovi branky Bohouš Svoboda. Rozhodnout měla třetí třetina. Do hlediště na třetí třetinu přišlo najednou několik dalších fanoušků - patrně sledující on-liny. A ti co přišli vyděli parádní hokej až do konce. Hrálo se na maximální tempo s řadou šancí na obou stranách v čase 45:43 úřadavala první lajna hostů - Polák - Kišš - Dobiáš, kdy nejdříve jasnou tutovku z mezikruží zlikvidoval reflexivně David v naší bráně. K následnému odraženému puku od hrazení se ale dral Polák, obránce Šimůnek jeho hůl neudržel a kotouč skončil v naší síti. 1:2. Branka ale naše hráče nepoložila. O tři minuty později založil Víťa Křesťan přímočarou akci na Marka Havla a ten předložil krásnou přihrávku nasprintovanému Honzovi Štěpánovi, který vymetl " pavučiiny " přesně v pravém rohu chrudimcké branky 2:2. Následně v čase 52:10 dostal kolmici od Štěrby na levé křídlo Zadražil a po jeho ráně zachánila už překonaného Amenta pravá tyč. Rozhodnutí přišlo v čase 58:45 - Bohouš Svoboda dobře napadal rozehrávku Chrudimi - na pravéí straně zachytil kotouč, Honza Štěrba okamžitě najel mezi kruhy - přesný pas a rána skončila v síti. Stadion vybouchl euforií, ale dobojováno ještě nebylo. Posledních 85.sekund bylo neskutečně dlouhých. Druhá lejna se dostala do defenzívy a vysvobození přišlo jen za cenu icengu. Hosté si vzali oddechový čas a připravovali hru bez golmana. Ještě v téže situaci si vzala oddechový čas i domácí lavička, aby ještě více nechala vydechnout hráče, kteří nemohli střídat. Víťa Křesťan v centru druhého útoku zahrál dvě výborné buly, hosé vestřelili na branku jenom jednou - střelu na lapačku bezproblému zlikvidoval David Vacek. Poslední vhazování na pravé starně našeho obraného pásma - opět neprohrané vhazování Víti Křesťana a koutoč na holi Marka Havla už zůstal až do závěrečné sirény. 3:2. Důležité výtězstíví s těžkým soupeřem, parádní týmový výkon celého mužstva podpořený spolehlivým výkonem našeho golmana. Tohle je hokej který se musel líbit a je tpou nejlepší pozvánkou na příští neděli, kdy do ATOS arény přijede Choceň.