Hlavní rozhodčí:Kukeně Tomáš
Čárový rozhodčí 1:Říha Jaromír
Čárový rozhodčí 2:Vepřovský
Delegát:Lobo
Popis zápasu:Do utkání jsme nastoupili s jednou novou posilou v útoku - na hostování z BK Havlíčkův Brod přišel David Hubert. Do utkání jsme chtěli představit ještě jednu novou tvář, ale nepodařila se včera na svazu vyřídit registraci Jirky Bambuly, který tak ač připraven musel zůstat ještě v civilu. Naopak těsně před utkáním se vysléknul obránce Pavel Beneš, který po rozbruslení musel odstoupit se svalovými bolestmi zad. Těsně před zápasem se tak řešily rychlé změny v sestavě. Víťa Křesťan se posunul do obrany a David Hubert musel do centra druhého útoku. Důležité utkání s posledním mužstvem KLM, které ale umí každého soupeře potrápit - do bránky šel znovu David Vacek, ktrerý měl být základním kamenem kýženého úspěhu. Do utkání jsme ale nevstoupili dobře, první dvě střídání byla trochu ležérní a soupeř nás za ospalý vstup do zápasu potrestal - v čase 03:39 se třefil Vápeník. 0:1. Obdržený gól nás ale nastartoval a hned v čase 03:58 vyrovnal po krásné kombinaci Marek Havel 1:1. Hra v první třetině, ale nebyla oboustraně příliš dobrá, v pomalém tempu jsme ale byli přeci jen prodiktivnější. V čase 08:15 poslal domácí do vedení Bohouš Svoboda 2:1. V 15.minutě vymyslel krásný gól do prázdné branky pro Bohouše Krajíčka náš kapitán Marian Havel 3:1 a ještě před první přestávkou zvýšil znovu po krásné nahrávce Mariana Havla tentokrát Marek Havel. 4:1. První třetina jasně narýsovala směr utkání. Do druhé třetiny jsme ale vstoupili zase ležérně a náš nový muž v masce musel vytáhnout hned několik parádních zákroků - kdy chytil snad 3 jasné góly. Probrali jsme se zase až po 5 minutách, kdy nejdříve Michal Hrabaň zbytečně hodně zariskoval jako poslední hráč na útočné modré - hosty ale znovu vychytal David Vacek, vnásledném protiútoku ale svou chybu napravil a zvýšil už na 5:1. V čase 29:37 viděla hala krásnou akci Zadražila a paradní střelu Bohouše Svobody přesně do šibenice branky hostí 6:1. A když v čase 31:50 zkompletoval Bohouš Hat-trick zdálo se být rozhodnuto 7:1. Pak jsme ale úplně nesmyslně přestali hrát a zcela vypadli zrole. Hosté ucítili šanci a hned nás potrestali v čase 34:03 se trefil Šedý a v čase 37:15 Boháček. 7:3. Zbytečně jsme tak pustili Poličku znovu do zápasu. A zápletka bohužel pokračovala i v poslední třetině, když hned v čase 40:36 snížil už na 7:4 Švejda. Prvních deset minut ve třetí třetině jasně patřilo soupeři a byli jsme v těžké defenzivně. Hosté snížili už na rozdíl dvou branek v čase 47:48 - Boháček a v čase 50:13 znovu Šedý dotáhl hosty dokonce na dostřel 7:6. V tento okamžik už přišel oddechový čas domácí lavičky, stažení hry na dva útoku a restart našeho stylu hry. Hosté se sice snažili o nátlakovou hru, ale bez výrasznějšího ohrožení naší branky. Rozhodující moment přišel v čase 52:09, kdy znovu prokázal svou důležitost pro mužstvo kapitán Marián Havel, když ve dvojici s Markem Havlem sehráli kombinaci 2 na 1. Marian na sebe natáhl jak obránce tak golmana a jeho neomylná, nezjištná přihrávka otevřela polovinu branky pro razantní zakončení Marka Havla, který tak zapsal první HAT-TRICK v letošní sezóně 8:6. Odpor hostí znovu trochu polevil a v následujících minutách jsme měli několik dalších dobrých šancí. V závěru ještě zkoušela Polička hru v šesti, ale když v čase 59:40 Marian Havel měl před sebou už jen prázdnou branku, přesto raději nahrál a daroval tak gól Honzovi Štěrbovi 9:6. Bereme výsledek a tři body, s předvedenou hrou ale spokejeni být nemůžem.