HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Hlinsko - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Rulíček Petr
Čárový rozhodčí 1:Pecina Filip
Čárový rozhodčí 2:Louda Zbyněk
Popis zápasu:Ve středečním utkání jsme doma hostili Hlinsko a chtěli jsme navázat na dobré výkony v minulý dvou zápasech. Stále však bojujeme s marodkou. Chyběl obránce Dan Vala, který si přivodil zranění ramene v minulém derby se Světlou. V útočných řadách se už situace trochu lepší. Do naší branky šelznovu Hanák, který ve Světlé potvrdil dobrou formu. Vsadili jsme opět na dobrou defenzívu s přechodem do rychlého brejku. Úvod utkání byl hodně vlažný, očekávaný tlak soupeře se nekonal a tak jsme se začali více tlačit do útoku. Hned druhé střídání našeho elitního útoku znamenalo vedení. Přihrávku si vyměnili Zadražil s Honzou Štěrbou a na konci celé akce byl Bohouš Svoboda 1:0. I nadále jsme trpělivě pokračovali v dobré defenzívě středního pásma a v čase 12:10 se dočkali druhého gólu. Byla u toho zase Zadražilova lajna. Honza Zadražil vyhrál osobní souboj za brankou soupeře, posunul na Štěrbu, ten se neukvapil puk přidržel, Bohouš Svoboda před brankou ustoupil na vrchol kruhu a když mu přihrávka od Štěrby klapla do hokejky, nedal Gregorovi v hlinecké brance šanci. Hosté přijeli na zápas jenom v 11 lidech a tempo utkání se ani po druhé naší brance nikterak nezvýšilo. Naše hra na 3 útoky, tak ale příliš neseděla naší druhé formaci, která se ne a né dostat do své obvyklé provozní teploty. Hosté přidali až v čase 18:39 kdy za podražení seděl Filip Šimůnek. Míra Hanák v naší brance, ale všechny střeli bezproblému kryl. Na konci první třetiny se objěvily první chybičky v defenzivní práci, což trenéři v kabině okamžitě připomínali. Do druhé třetiny soupeř trochu přidal a v čase 22:12 snížil Havel - 2:1. Po obdržené brance jsme se zase vrátili k dodržování taktiky a výsledek se znovu dostavil. Do dobrých příležitostí se dostaly všechny naše útoky - bohužel jsme místo jednoduchého zakončení často volili někdy už zbytečnou přihrávku. V čase 33:58 jsme zase utekli na rozdíl dvou branek, když svůj důraz prokázal Bohouš Svoboda a zkompletoval tak svůj první letošní "Hat-trick" 3:1. Příležitost na snížení dostali hosté naší chybou v čase 36:10, kdy jsme ztratili v útočném pásmu kotouč a na Hanáka se sám řítil jeden z hlineckých forwardů. Ukázkový blafák a už jen odkrytá ledečská branka, když ale dráhu letícího kotouče přetla lapačka našeho golmana. Na konci druhé třetiny zase dostali hosté přesilovku a tentokráte jsme si koledovali. Hanák tentokráte musel vytáhnout několik dalších velmi dobrých zásahů. Do závěrečné třetiny jsme šli tedy s dvougólovým náskokem. Do útoku jsme se už tolik netlačili a spíše se soustředili na dobrou práci dozadu s rychlými kontry. Po jednom takovém mohl naše vedení ještě zvýšit Honza Štěrba se Zadražilem, když jejich akci zastavil na brankové čáře jeden z hlineckých obránců. Hráli dobře a soupeř se dovelkých šancí nedostal. V čase 55:42 jsme špatně vyhazovali kotouč, který na pravém mantinelu zastavil Pazdera - trochu v nouzi jej nastřelil na naši branku, před tou se ale objevil z rohu zapomenutý Hron a lehkou tečí ze vzduchu nasměroval kotouč do naší branky - Míra Hanák byl bezmocný. 2:1. Tenhle gól hosty hodně nabudil a ti vrhli všechny sílu do závěru utkání. I naše hra se stáhla jen na dvě lajny. Bohužel jsme na závěr přišli hned odva beky. Nejdříve si podvrkl koleno Buchta a pak se ještě Pavlovi Benešovi spustila krev z nosu. Měli jsme trochu zmatky ve střídání ( jednoznačná chyba lavičky ), snad půl minuty jsme hráli zbytečně ve čtyřech. Poslední minutu soupeř vsadil na hru bez golmana. Probrali se konečně i ledečtí fandové, kteří cítili že je potřeba klukům trochu pomoct. Už to vypadalo, že vedení udržíme, když přišla souhra několika smolných okamžiků - z vlastního obraného pásmo hostí se rozjel obránce Pazdera, naše křídlo při jeho napadání " podklouzlo", obránce Michal Hrabaň na něj o 10 cm nedosáhl a jeho zoufalá střela od mantinelu měla přesnou výšku aby zapadla k tyči nad betonem a pod vyrážečku Hanáka. Na tabuli svítil čas 59:58 - hosté se radovali a hala stichla. Přišlo prodloužení 3 na 3, které pro sebe v čase 61:12 rozhodli hlinečtí a odvezli tak z našeho ledu i druhý bod.