HC Světlá nad Sázavou vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:
Čárový rozhodčí 1:
Čárový rozhodčí 2:
Popis zápasu:Dobrou zprávou pro ledečskou kabinu byl návrat obránce Dana Valy a nechyběli ani útočníci Víťa Křesťan a Marek Havel. Ledečská marodka se tak zúžila už jen na dlouhodobě zraněného Pavla Brýdla, a Honzu Štěpána, který má nohu v sádře. Do utkání jsme nastoupili na tři formace a povzbuzení 3 body z minulého utkání s Havl.Brodem. Domácí skláři, i když bez svého nejvyššího esa Jardy Žáka a dalšího "špílmachra" Radima Křišťana, patří pořád mezi top týmy v soutěži a jejich defenzivu považujeme za úplně nejlepší. Naše hra byla založena na důsledném bránění středního pásma a dobrém rozebírání hráčů soupeře. Z této pasti jsme chtěli rychle otáčet hru a přecházet do brejkových situací. Do branky šel znovu Hanák, který konečně nalezl svoji loňskou formu. V úvodu se hrá oboustraně opatrný hokej předvším s důrazem na defenzivu a do brankových příležitostí se nedostaval nikdo. Hrálo se převážně ve středním pásmu nebo po rohách. V čase 6:15 jsem udělali první chybu, kterou soupeř potrestal. Třetí lajně se v útočném pásmu otevřela příležitost zaútočit - bohužel třetí hráč na ose prapadl na kolminci najel Míra Kopecký a Filip Šimůnek už ho nezastavil 1:0. V první třetině jsme si vytvořili dvě gólové příležitosti - nejprve jel sám na Zvolánka Marek Havel ale kotouč jej trochu neposlechl a skončil až za domácí brankou, druhou velkou šanci vypracovali Štěrba se Svobodou - golman Zvolánek byl na místě. Domácí také prověřili Hanáka v naší brance ale skórer 1. třetiny už se nikam neposunulo. Do druhé druhé třetiny jsme nastoupili se stejnou taktikou, jenom jsme chtěli ještě rychleji přecházet do protiútoku. To se celkem dařilo. Rozehrávku sklářů jsme dobře chytali ve středním pásmu, ale naše průniky většinou dobře kryli světelští obránci. Nejaktivnější v tomto směru byl Bohouš Svoboda se Štěrbou, ale na výborného Šímu a Kůrku ani jednou navyzráli. V polovině utkání předvedl dobrý průnik kapitán Marian Havel, který jen těsně minul Zvolánkovu levou tyč, následně ještě dobře zakombinovala v útočném pásmu celá řada Havel-Křesťan-Havel, ale Zvolánek byl stále neprůstřelný. Druhý gól sklářů padl trochu náhodně, nahozený kotouč na naši branku se snad třikrát odrazil od bruslí několika hráčů - pro nás bohužel tak nešťastně, že to bylo přímona hůl Vlasty Křišťana, na kterého zívala odkrytá brnaka 2:0. Do konce třetiny nás domácí ještě dostali pod tlak, ale i v obraném pásmu jsme to měli dobře rozebrané a do vyložené šance jsme domácí nepustili. V kabině před třetí třetinou jsme si řekli, že to ještě zkusíme. Bohužel hned v čase 41:38 byl bolestivě naražen obránce Vala, který zůstal ležet v našem rohu, ve hře 5 na 4 tak Jirka Hlavnička nekryl svého hráče a když před Hanákem zůstal domácí Vlasta Křišťan úplně sám - přihrávkou Jana Kůrky nepohrdl 3:0. V čase 45:36 fauloval domácí útočník Jakub Doležal - druhý útok doplněný Bohoušem Krajíčkem zabojoval v levém rohu za Zvolánkovou brankou a Marek Havel v přesilovce snížil. 3:1. Do konce zbývalo 13. minut - hru jsme trochu otevřeli a snažili se více tlačit do napadání - šáhnout na body, bylo ale hodně daleko. Zkušení skláři hru kontrolovali. V čase 53:11 zazvonil na spojnici břevna a tyče Zvolánkovi svatyně Bohouš Svoboda. Šanci na snížení vybojoval pro Honzu Štěrbu Michal Hrabaň, který vehementně podporoval své parťáky z útoku - golman domácích se měl co obracet. Tři minuty před koncem jsme si vzali oddechový čas. S tím že půjdem do hry bez golmana. Bohužel jsme se neudrželi na puku a domácí beci zkušeně kontrolovali hru. Puk nám už skoro nepůjčili a Hanák tak v brance zůstal až do konce. 3:1. Třetiny (1:0,1:0,1:1) - poměr střel (8:8, 9:7,11:6). Utkání mělo náboj - do hlediště v Pěšinkách přišlo téměř 400 lidí, kteří vztvořili fantanstickou kulisu, kterou můžeme domácím jenom závidět. Ledečské hráče je nutné, ale také pochválit - bylo to derby se vším všudy a výkon našich hráčů rozhodně nezklamal.