HC Ledeč nad Sázavou vs. BK Havlíčkův Brod "B" - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Sedlák Miroslav
Čárový rozhodčí 1:Kalus Martin
Čárový rozhodčí 2:Vašátko Radek
Popis zápasu:Na úterním tréninku kroužilo na ledě jen 12 hráčů, ještě dvě hodiny před utkáním to vypadalo, že sestavu zase budeme lepit. V kabině se však nečekaně objevil Víťa Křesťan s tím, že má velkou chuť do utkání nastoupit a k němu se přidal druhý "srdcař" Marek Havel, který šel do utkání i přes bolest levého ramene. Oba hráče jsme po krátké diskusi dopsali do zápisu utkání. Už na úterním tréninku jsme si jednoznačně řekli co si představujeme změnit. Že utkání budou hrát jenom, ti kteří se budou bít za ledečský dres a každý podřídí své individuální ego úspěchu kolektivu - a to platí jak pro hráče tak pro vedení. Do utkání jsme vstoupili jen na dva útoky a dvě obrany - Filip Šimůnek byl připraven jako 5-tý bek naskočit v případě nutnosti a třetí lajnu ve složení Krajíček-Hlavnička-Procházka jsme chtěli zapojit do hry v průběhu utkání. Základem úspěchu byla dobrá defenzíva a tentokráte striktní doržení jasných pravidel. A vida od záčátku utkání to najednou parádně fungovalo. Soupeř se jen velmi těžko dostával do našeho OP a pochytané koutouče jsme rychle obraceli směrem na branku Kekuly. Oba naše útoky byly v útočném pásmu poměrně aktivní. Nerozhodný stav svítil na tabuli až do času 15:54, kdy hosté hráli přesilovou hru, ale do brejku vyrazili Bohouš Svoboda s Honzou Štěrbou a golmanovi hostí nedali šanci 1:0. Pokračovala dál přesilovka hostí a v čase 17:04 nahodil Vašek Pecen kotouč od modré a těsně pře naším golmanem jeho střelu přizvedl Cejpek 1:1. V závěru první třetiny jsme měli ještě několik dobrých příležitostí bohužel gólem neskončili, navíc přišlo dosti divné vyloučení Bohouše Svobody a tak šel soubeř do druhé třetiny do přesilovky. Přesilovou hru jsme ubránili. Bohužel ale sada dalších vyloučeních nás dostala pod tlak a hra ve čtyřech znamenala dlouhé minuty pro některé hráče jenom na střídačce. V čase 25:48 dostal 2.min za sekání brodský Hlídek a přesilovku vylopšenou obráncem Benešem jsme využili - Bohouš Svoboda zaclonil golmanovi a dělovka Pavla Beneše napnula síť. 2:1. V čase 32:47 zaúřadovala druhá lajna -obránce Michal Hrabaň podpořil jejich tlak, Marian Havel posunul na volného Víťu Křesťana, který dostal trochu prostoru u pravého mantinelu - uděla dva kroky a vymetl švihem šibvenici Kekulovi branky -3:1. V čase 33:13 jsme byli potrestáni 2.min za nedovolené bránění a hosté nám dali gól jak přes kopírák. Od modré vystřelil asi nejlepší hráč hostí Vašek Pecen , Cejpek před brankou zaclonil a puk prošel až do sítě 3:2. Přesto jsme šli po druhé do kabin s dvoubrankovým vedením - důraz v koncovce předvedl Bohouš Svoboda - když Hrabaňovu střelu golman Kekula jenom vyrazil a Bohouš jej na dvakrát vrátil do jeho sítě 4:2. Tretí lajna se do hry moc nedostala, ale bylo to způsobeno většinou hrou ve čtyřech. Na dobrý výsledek bylo zaděláno, ale rozhodně to ještě nebyl konec. Hosté ve třetí třetině hodně přidali na důrazu, vysunuli forčeking - hned 2 až 3 hráči. Jejich hra samozřejmě vytvořila tlak, ale golman Hanák v naší brance konečně předvedl výkon na který jsme u něj byli zvyklý. Nutno uznat, že mu ale všichni hráči hodně pomáhali a nepouštěli soupeře k dorážkám. Naše dvoubrankové vedení jsem drželi až do času 48:44, kdy naší druhou lajnu sevřeli hosté a když při signalizovaném trestu doskočil 6-tý hráč soupeře - hosté našeho golmana překonali - gól dával znovu Cejpek 4:3. V tento okamžik jsme znovu stáhli hru jen na dvě řady s účelem eliminovat sílící tlak hostí. Celkem se to dařilo a měli jsme několik výborných šancí. V čase 51:33, ale neudržel Michal Hrabaň průnik Martina Kříže a bylo vyrovnáno 4:4. Vítězství jsme ale hodně chtěli a šli za ním až do konce. V čase 54:21 zastavili Štěrbovu příležitost v jasné šanci hosté jen nedovoleným zákrokem a sudí okamžitě nařídil trestné střílení. Golman Kekula ho však vychytal. Rozhodující moment utkání přišel v čase 56:35, kdy protiútok dvojice Štěrba, Svoboda podpořil obránce Pavel Zmrhal, čímž došlo k přečíslení obrané dvojice hostí a po serii několika přihrávek Bohouš Svoboda dostal kotouč do havlíčkobrodské sítě. Pravdou asi je, že branka byla obráncém hostí trochu posunuta. Rozhodčí ale po krátké poradě jednoznačně gól uznal 5:4. Hosté závěr vsadili vše na útok a dvě minuty před koncem odvolali golmana. Vysvobození zařídil 40 sekund před koncem ledečský kapitán Marian Havel, který v obraném pásmu získal kotouč vyjel s ním do volného prostoru a přez celé hřiště trefil prázdnou branku - 6:4. Domácí publikum tak poprvé v letošním sezóně vidělo jak chutnají 3 body a věříme že utkání s Hlinskem příští středu jich přijde výrazně víc. Již tuto neděli nás však čeká derby ve Světlé n.S.