HC Chrudim vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Veselý
Čárový rozhodčí 1:Kolář
Čárový rozhodčí 2:Škorpil
Popis zápasu:V 6.kole KLM zajížděli naši hokejiste do Chrudimi. Zdravotní problémy a pracovní povinosti zapříčinily velké změny v naší sestavě. Ze základní sestavy chyběl Svoboda, Štěrba, Křesťan, Blažek, přesto všichni hráči kteří k utkání odcestovali k tomu přistoupili zodpovědně a byli připraveni podat bojovný výkon. Do utkání nakonec (s léky tlumící bolest ) nastoupil i bojovník Honza Štěpán, který vynechal úterní trenink pro bolavá záda. Křest ohněm zažil v Chrudimi i Standa Šťastný ( ročník 1999 ), který tak nastoupil ke svému prvnímu ostrému utkání v kategorii dospělých. Že to bude těžký zápas bylo jasné už od úvodních minut. Chrudim je jeden z nejlépe bruslících mužstev v celé soutěži a do utkání vstoupili náporem. Ze začátku jsme měli trochu problémi se přizpůsobit tempu hry, přesto jsme první gól obdrželi až v 8. minutě, když už úvodní nápor trochu polevil. Obránce Šimůnek v souboji přišel o hůl a na přesnou přihrávku z po za naší klece si najel domácí Vágner a otevřel skóre 1:0. Domácí znovu přidali a naše ředy byly v těžké defenzívě. Druhý gól jsme dostali v čase 15:38, kdy po levém křídle pronikl domácí kapitán Kišš a střelou do "teploměru" prostřelil Míru Hanáka v naší brance 2:0. Přesto koncem první třetiny, přišel náznak nějaké naší šance v obraném pásmu soupeře. Do druhé dvacetiminutovky domácí opět nastoupili náporem - bohužel hned v čase 21:54 projel celým středním pásmem domácí útočník Novák, žádný z našich útočníků ho nezpomalil a domácí kanonýr skryl svoji střelu za ustupujícího obránce Buchtu - Míra Hanák vůbec nic neviděl 3:0. V následujících 4. minutách jsem trochu vypadli ze hry a hned jsme byli dvakrát potrestáni na 5:0 zvýšili Kopečný a Štěpánek. Druhá polovina prostřední části byla z naší strany určitě lepší. Vrátili jsme se do pozic, začali víc bruslit a přidali trochu na důrazu. Zejména lajna vedená Michalem Hrabaňem, začala vytvářet zajímavé příležitosti v útočném pásmu. A byl to právě Michal Hrabaň, kterého výboronou přihrávkou vysunul Pavel Beneš, pronikl společně s Havlem do situace 2 na 1. Michal tak dlouho čekal s přihrávkou, až se mu uvolní skulinka na prostrčení na Havla, až střelou o domácího obránce překvapil i golmana Amenta 5:1. Další změna skóre přišla v čase 31:44, kdy domácí hrali přesilovku - Honza Štěpán vypíchl puk, okamžitě posunul na Marka Havla. Ten mu puk v přečíslení 2 na 1 vrátil přesně a Honza se do odkryté klece tvrdou střelou nemýlil - 5:2. Třetí třetina byla z pohledu naší hry určitě nejlepší. Obě lajny celkem dobře kombinovaly a vypracovaly si spoustu střeleckých šancí. Ty největší přišly v naší přesilovce v čase 49:27. Michal Hrabaň s Marianem a Markem Havlovými sevřeli domácí až nabrankoviště. Michal z vrcholu kruhů, podobně jako v Poličce našel nezjištnou náhrávkou Marka Havla, ten ale tentokrát odkrytou branku netrefil. V zápětí lajna Zadražil, Krajíček, Štěpán pokračovala v přesilovkovém náporu - Bohouš Krajíček, ale také nedostal puk do domácí sítě. Řadu dobrých šancí jsme přetavili v gól až v čase 58:45, kdy Michal Hrabaň přesně našel před barnkou domácích Bohouše Krajíčka a ten tentokrát už dostal puk za záda Amenta 5:3. Domácí, ale žádné další drama nepřipustili - na závěr utkání nasdili to nejlepší - první lajna roztačila v našem pásmu rotaci hned 4 hráčů a 30 vteřin předkoncem potvrdil vítězství domácích Polák 6:3. Přesto je potřaba za předvedený výkon všechny hráče pochválit. Za ledečské byl nejlepším hráčem utkání vyhlášen Marek Havel. Druhé utkání v řadě odehrál velmi dobře Pavel Beneš, který měl na starosti vedle sebe oba mladíky Šimůnka a Štastného. Bohouš Krajíček potvrdil formu střelce a i v šestém utkání skóroval. Michal Hrabaň ( v utkání Gol + Asistence) znovu dokázal svoje kvality pro tento post a je rozhodně v našich útočných řadách pro ostatní forwardy příkladnou konkurencí.