HC Spartak Polička vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:
Čárový rozhodčí 1:
Čárový rozhodčí 2:
Popis zápasu:Do utkání jsme vstoupili bez dvou centrů - tedy museli jsme udělat změny v sestavě - Michal Hrabaň se posunul do centra druhé lajny a byl to právě on který v čase 07:33 otevřel skóre utkání - asistence Štěrba. Domácí v první části vsadili na dojižděná nahození a využití pravidla o hybridním zakázaném uvolnění. Naši obránci, ale puky sbírali a obraceli rychle hru. Vyrovnání přišlo po chybě našeho golmana Vaňka v čase 14:46. Gól domácí hodně nabudil a do konce třetiny byli výrazně aktivnější. V čase 15:55 zamotali v rotaci naše hráče a třetí lajna kapitulovala. 2:1. V kabině jsme si něco řekli o rychlejším přístupu a důraznější hře, která nám už v posledním zápase zcela chyběla. Bohužel začátek druhé dvacetiminutovky nám znovu nevyšel. Střelu z dálky od levého křídla od mantinelu golman asi trochu podcenil a domácí Boháček tak poslal domácí do dvougólového vedení. Do naší branky šel Míra Hanák a musel hned vytáhnout několik kvalitních zákroků - protože domácí povzbuzeni gólem znovu ožili. Když v čase 28:03 zvýšil na 4:1 Libor Boháček vypadalo to s našemi ambicemi zle. V čase 34:07 při vlastním oslabení ujel domácí obraně Marek Havel a domácíhoí golmana prostřelil - 4:2. Druihá polovina prostřední části patřila našim borcům. Zlepšil se trochu pohyb a šance přišly. Na konci třetí třetiny trefil Michal Hrabaň po přihrávce Pavla Zmrhala na 4:3. Do závěrečné třetiny jsme vstoupili s vírou v obrat skóre. Bohužel hned hrubka v čase 41:06 znovu poslala domácí do dvoubrankového vedení 5:3. V čase 42:29 jsme dostali výhodu přesilocky 5 na 3 - Michal Hrabaň našel vlevo připraveného Marka Havla a ten odkrytou branku trefil - 5:4. Rozhodující moment utkání přišel 51. minutě - kdy náš první útok úřadoval v pásmu soubeře -Bohouš Svoboda zatáhl kotouč až za branku soupeře a zpětnou přihrávkou na přední tyč oklamal všechny - domácího golmana, ale bohužel i najíždějícího Štěrbu, který ve vyložené šanci puk vůbec netrefil. Potvrdilo se "Nedáš dostaneš" - z protiútoku zvýšil na 6:4 znovu Boháček. Za tohoto stavu bylo pořád o co hrát - bohužel někteří hráči to v hlavách neunesli. Hrubé chyby na vlastní modré čáře a domácí šli do vedení 7:4. Při dalším našem náporu při přesilovce úplně rezignovali na nějaké dobruslování - Míra Hanák samostatný nájezd domácího útočníka vyrazil za branku tam se o něj byl pouze obránce Pavel Zmrhal, ale při přesile domácích 3na1 neměl šanci -domácí tak zvýšili na 8:4 . V čase 56:21 - se prosadil v přesilovce Bohouš Krajíček a udržel si tak průměr gól na zápas. Skóre uzavřel v poslední minutě domácí Krajíček -9:5. Soupeř byl rozhodně hratelný, utkání jsem si prohráli vlastníma chybama sami. Michal Hrabaň v útoku druhé lajny rozhodně nezklamal a jejich hru značně oživil. Při zranění Víti Křesťana a absenci Mariana Havla to byl správný tah. První lajna sice moc gólů nedostala, ale ani proti tomuhle soupeři moc nevyprodukovala - z 11.ti střel se neujalo nic. Už je čas do toho asi šáhnou a udělat nějakou změnu.